چه بیمارانی به اکسیژن نیاز دارند؟
24 جولای, 2019
در خرید تشک مواج باید به چه نکاتی توجه کنیم
24 جولای, 2019

دستگاه بای پپ چیست

موارد استفاده از دستگاه بای پپ

دستگاه بای پپ برای استفاده برای افرادی می باشد که با انسدادی خواب او اس ای میشود ،که خیلی کم از یک خواب خوب بهره مند میشوند.

همان گونه که واضح است عضلات در پشت گلو استراحت میکند و باعث عمل تنگی راه تنفسی و یا مسدود سازی آن میشود که منجر به خرناس در خواب میشود و وقفه هایی که در این عمل انجام میشود را آپنه می نامند.

تکرر این این کار باعث نارسایی اکسیژن به مغز انسان میشود و بدن را به سرفه و یا خفگی و یا گاز گرفتن برای شروع مجدد چرخه تنفسی میشود.

طبق آمار نشان دهنده از متخصصان ، فرد ممکن است برای ادامه خواب بیدار شود و تنفس طبیعی خود را به درجه نرمال برساند و دوباره به حالت خواب بازگردد. دستگاه های مثبت دو طرفه تنفسی یا دستگاهه های بای پپ میتواند به طور یک روند متدوام موثر حاضر شود و این چرخه خواب نامنظم را به صورت منظم در بیاورد.

فواید استفاده از دستگاه های بای پپ

۱-تنفس های متداوم و بدون مشکل
۲-تنظیم چرخه خواب با دم و باز دم درست بدون توقف
۳-قطع صد در صد خرناس های متداوم موقع خواب که از مسدود شدن راه دم و باز دم حاصل میشود
۴-احساس لذت و نشاط هنگام بیداری بعد از خواب
۵-خوابی آسوده و بدون بیدار شدن و آزار های ناشی از آپنه

اگرچه خیلی از افراد با سی پی ای پی آشنا هستند و درمان بای پپ کمتر شناخته شده ، در صنعت پزشکی و تجهیزات پزشکی  آن هر دو مدل دستگاه ها دارای یک واحد قابل برنامه ریزی استکه هوایی فشرده ، ماسک ها ، پوشش سر که به صورت و لوله متصل می شوند تا زمانی که ماسک و دستگاه را به هم متصل کنند .

دستگاه بای پپ هوار را دو فشار متفاوت به بیمار منتقل می کند که این انتقال هوای پر فشار با استفاده از ماسک و لوله به بیمار انجام می پذیرد. الگوهای تنفسی بیمار بعد از چند از به صورت خودکار تنظیم میشود.

موارد استفاده از دستگاه بای پپ

bipap-lumis-150-resmed-1

ویژگی های دستگاه بای پپ :
۱-دارای مدل های مختلف نسبت به حاد بودن بیماری تنفسی
۲-قابلیت ذخیره کردن اطلاعات فردی بیمار
۳-دارا بودن علائم هشدار دهنده در صورت بروز مشکل
۴-قسمت مرطوب کننده
۵-تنظیم مقدار فشار و غیره
۶-وزنی سبک و قابل حمل کردن در هر مکانی
۷-کیفیت های مناسب و طول عمر بالا
۸-رابط کاربری و استفاده آسان از آن
۹-دارای کیف سفر جهت ضربه نخوردن و آسیب نرسیدن به دستگاه

قابلیت ها و توانایی های دستگاه چه مواردی است ؟
دستگاه های بای پپ برای تهیه هوایی مطبوع در فشار استنشاقی یا بای پپ در زمانی که فرد از طریق ماسک و لوله ها تنفس میکند به ای ن صورت برنامه ریزی میشود.
زمانی که انسان در حال بیرون دادن تنفس خود است با واحد های اندازی گیری بای پپ این تغیر کاملا احساس میشود و ملموس است.
فشار های موجود در بدن را به یک فشار کمتر و آهسته تر تغییر میدهد. با درست کردن یک قوام قابل تغییر ولی به صورت دائم در راه های نفش کشیدن یک فرد ، بای پپ مانعی در مقابل ایجاد های مسدودیت تنفس منجر به خرناس و آپنه میشود

یکی دیگر از ریز جزئیات کوچک که مورد توجه قرار گرفته است هزینه آن می باشد ، شما با خرید این دستگاه میتوانید تمامی خواب خود را با لذت بگذارنید و همچنین از بیدار شدن و چرخه نامنظم خواب به یک روندی خوب دست پیدا کنید و همچنین اطرافیان خود را در هنگام خواب با خرناس و خروپف کردن های متداوم اذییت نکنید ، این دستگاه ها میتواند شما را از علائمی چون تنگی نفس و خطر های ناشی در خواب جلوگیری میکند.

در هنگام خرید باید به چه نکاتی توجه کنیم:
۱- باید حتما در مواقع خرید پشتیبانی ۲۴ ساعته دستگاه اطمینان حاصل کنید
۲-مطمئن شوید که دستگاه های مطابق با خواسته ها و نیاز های بیمارتون مد ها و تعداد ریت های پشتیبانی تنفسی را داراست. که در بروز این مورد میتوانید با پزشک مورد نظر یا کارشناس مربوطه مشورت بکنید
۳-در هنگام خرید از داشتن اطلاعات و عملکرد دستگاه برای بیماران از به طور کامل آگاه است و سعی کنید که فروشگاه نباشد به دلیل اینکه خیلی از فروشگاه ها معتبر در فروش این دستگاه ها نمی باشند

نتیجه گیری:
این دستگاه برای افرادی که نارسایی اکسیژن را در بدن خود هنگام خواب دارند بسیار مناسب است و از جهتی دیگر این دستگاه (بای پپ) مثل ریه هایی سالم در فرد بیمار عمل میکند و تنگی نفس و همچنین خرناس های شبانه را قطع نموده و باعث خواب با لذت و با کیفیت میشود ، افراد برای اینکه در خواب با نفس کشیدن به مشکل بر میخورند از خواب بلند شده و وقتی تنفس آنها تنظیم میشود مجدد به چرخه خواب خود ادامه میدهند

دستگاه های بای پپ از امکانات بسیار مناسبی برخوردار است و میتواند در همان لحظه استفاده از اطلاعات فردی بیمار را در خود ذخیره کند . همچنین بدون عوارض جانبی های دارو و جراحی اتاق های عمل کار میکند.

دستگاه بای پپ از جهتی دیگر هوا و اکسیژن فشرده شده در خود را به بیمار انتقال میدهد و باعث این میشود که از آپنه جلوگیری کند. در بیماری های تنفسی و نرسیدن اکسیژن به بافت های فرد بیمار باعث میشود تا مشکلاتی از قبیل سکته و مرگ مغزی بشود چون اولین مسیری که انسان عمل دم و بازدم را انجام میدهد هوا و اکسیژن به مغز میرود و مغز انسان در نبود اکسیژن بیشتر از چند دقیقه ای دوام نمی آورد

وقتی در هنگام خواب لب ها خشک شده و یا از بینی در خواب شروع به خونریزی میکند به علت خشکی هوای تنفسی است. دستگاه بای پپ همانگونه که در توضیحات گفتیم مجهز به سیستم مرطوب کنندگی داخلی است و هوایی مرطوب از طریق ماسک های موجود در دستگاه میتواند به صورت متداوم خشکی بینی و همچنین خشکی لب را به صورت فوق العاده ای کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازگشت
واحد زخم بستر
واحد ارتباط با مشتری
واحد تجهیزات پزشکی
تماس مستقیم