برترین مرکز خدمات پرستاری در ایران
تهران، خیابان مدنی شمالی، بالاتراز مترو سبلان،
کوچه رمضانی، پلاک29، واحد3
پشتیبانی 24/7
02177261673
پاسخگوئی شبانه روزی
اعزام نیرو در کمترین زمان

پرستار کودک

پرستار کودک

والدین اغلب دلایل زیادی برای عدم استخدام پرستار برای فرزندشان می آورند. اما حقیقت این است که هر پدر و مادری به یک پرستار کودک نیاز دارد. می دانیم که شیر دادن به نوزاد برای اولین بار دشوار است، در این زمان نقش پرستار در زندگی والدین مشهود می شود.

از ویژگی های یک پرستار خوب قابلیت اطمینان و مسئولیت پذیری است و تقریباً از هر چیز دیگری مهم تر به نظر می رسد. کودکان همیشه والدین خود را دوست دارند ولی نمی توانند شزایط شما را درک کنند که همیشه دیر از سر کار به خانه بیایید یا آنقدر مشغول کار شوید که نتوانید آنها را برای تفریح ​​یا بازی به پارک یا سینما ببرید. بچه ها باید به شما اعتماد کنند. شما باید بدانید که چه فعالیت هایی برای کودکان بی خطر هستند و بتوانید خطرات احتمالی را در صورت آسیب شناسایی کنید. یک پرستار بچه مسئول به کودکان اجازه نمی دهد به فعالیت های خطرناک بپردازد، همیشه در کنار اوست و تا جایی که بتواند سعی می کند کودک را به آرامش و راحتی برساند.

 

چگونه پرستار کودک خوبی باشیم

چگونه پرستار کودک خوبی باشیم

برای مراقبت از کودک، ابتدا باید کودکان را دوست داشته باشید و به اندازه کافی صبور بود تا با کودکان وقت بگذرانید. دلسوزی، مهربانی، آشنایی با اصول تربیتی، خلاقیت و تا حدودی شوخ طبعی از پارامترهای مهم در پرستار کودک است.

درست است که داشتن مدرک در میزان نگهداری از کودکان بسیار موثر است اما نگهداری از کودک نیازی به مدرک و تحصیلات مرتبط ندارد. با این حال برخی از والدین ترجیح می دهند فرزندان خود را به کسانی که دارای تحصیلات دانشگاهی و مدرک هستند بسپارند. به عنوان مثال، برخی از پرستاران کودک نیز مهارت های زبانی محدودی دارند و می توانند به کودکان در خانه آموزش دهند. در این صورت نیازی به کلاس های زبان نمی شود.

یک پرستار کودک خوب باید ویژگی هایی داشته باشد تا بتواند با کار کودک کنار بیاید. این مهارت ها شامل مهارت های مراقبت از کودک، دانش فنی، مهارت های اساسی خانه داری و آگاهی از مراحل رشد و ویژگی های شخصیتی کودکان در سنین مختلف می شود.

ویژگی های یک پرستار بچه خوب به شرح زیر است:

بازی با کودک و سرگرم کردن او

تعویض به موقع لباس و پوشک بچه

داشتن توانایی مذاکره

توانایی حرکت دادن کودک جسمی حرکتی

مهارت عشق .رزیدن به کودک در هر سنی

توانایی حل اختلاف بین کودکان

مهارت های فرزندپروری و سرگرمی

مهارت های  محافظت از کودک در شرایط بحرانی

ارائه گزارش روزانه به والدین کودک

رسیدگی به کارهای خانه طبق درخواست والدین

مراقبت ایمن از کودکان در خانه

تربیت فرزندان آنگونه که والدین می خواهند و تحت نظارت آنها

ارزش قائل شدن به حریم خصوصی خانواده

پنهان نکردن وقایع و اتفاقات روزانه از والدین کودک

عدم تغذیه کودک طبق احساسات شخصی و علاقه فردی

تهیه غذای کودک (غذای کمکی مانند شیر بادام و سوپ برای نوزادان)

تدریس خصوصی کودک و رسیدگی به امور تحصیلی کودک مانند دیکته (در صورت درخواست والدین)

توهین نکردن به والدین در حضور کودک و در صورت نبودن پدر و مادر

بهتر است به طور منظم با والدین کودک در مورد زمان پرداخت حقوق به پرستار کودک صحبت کرده و  در زمان توافق شده به او پرداخت کنید.

والدین باید کودک را طبق توافقی که با پرستار انجام داده اند به او تحویل دهند. اگر دیر رسیدید حتما از قبل با پرستار هماهنگ کنید.

 

قیمت پرستار کودک در منزل سال 1401

کودکانی که اعضای خانواده آنها به صورت نیمه وقت کار می کنند یا برنامه های نامنظم دارند و نمی توانند مراقبت های شبانه روزی را ارائه دهند، نیاز به یک پرستا مانند پرستار سالمند دارند. با توجه به آموزش دیده شده، این افراد به کودکان بازی های فکری و… آموزش می دهند.

حداقل ساعات کار برای پرستاران معمولاً 8 ساعت است، اما این میزان در مراکز متفاوت است. پرستاران روزانه نیز به ازای هر ساعت کار دستمزد بیشتری دریافت می کنند.

به طور کلی خدمات پرستاری در منزل مانند استخدام پرستار کودک کاملاً به نوع و دامنه خدمات ارائه شده توسط ارائه دهنده خدمات و به درخواست متقاضی بستگی دارد. به عنوان مثال، برخی از افراد به پرستار نیاز دارند تا از نوزاد خود در تمام مدت روز مراقبت کند که ممکن است شامل تعویض پوشک، تغذیه، تعویض لباس، حمام کردن و غیره باشد. در حالی که برخی دیگر فرزندان بزرگتر دارند و فقط به یک نفر نیاز دارند تا وقتی کودک زمانی که تنهاست یا در انجام تکالیف مدرسه به او کمک می کند.

یکی از عواملی که بر قیمت و هزینه پرستار کودک تأثیر می گذارد، تعداد ساعاتی است که پرستار باید از کودک مراقبت کند. مراقبت از کودک بر اساس تعداد ساعت به 3 دسته زیر تقسیم می شود:

پرستار 8 ساعت در شبانه روز (ساعتی)

12 ساعت در شبانه روز (نیمه وقت)

پرستار به صورت شبانه‌روزی (تمام وقت)

علاوه بر نوع و زمان ارائه خدمات، فاصله پرستار با منزل کودک نیز باعث تغییرات قیمتی می شود. با این حال، پرستار برای رسیدن به محل باید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کند.

به همین دلیل نمی توان قیمت خاصی را برای این کار تعیین کرد؛ چون عوامل زیادی دخیل هستند.

 

  پرستار بچه از کجا بگیرم

پرستار بچه از کجا بگیرم

هر گاه والدین به فکر استخدام یک پرستار برای کودک خود هستند باید قبل از هر  باید بدانند که برای یافتن یک پرستار ماهر و آموزش دیده راه زیادی در پیش دارند. اما به یاد داشته باشید که مراکز خدمات پرستاری این راه را برای شما هموار کرده است. در هر زمان از شبانه روز، به صورت رایگان در سایت ها می توانید درخواست خود را سفارش دهید تا لیستی از بهترین پرستاران کشور به شما نشان داده شود. برای استفاده از خدمات پرستار کودک باید یک فرد واجد شرایط، با تجربه و متعهد را استخدام کنید که رابطه خوبی با  کودکتان داشته باشد و در این زمینه تحقیقات گسترده و کاملی انجام دهد. با توجه به اهمیت این دوران که یکی از مهمترین دوره‌های زندگی کودک است، باید در مورد سلامت روانی سالمی برای آینده قرار گیرد تا بتواند خود تصمیمات درستی بگیرید.

متأسفانه با استخدام فردی که دوره آموزشی را نگذرانده است، امکان بروز مشکلات جبران ناپذیر حتی چند دهه بعد در زندگی کودک وجود دارد. زیرا این دوره آغاز شکل گیری ویژگی‌های شخصیتی کودک است. اما تعداد کمی از خانواده‌ها به دلیل هزینه‌های کم برخی از پرستاران را می‌پذیرند که هیچ سر رشته ای در این کار ندارند و در صورت بروز مشکل قادر به حمایت از آنها نیستند. پس چه بهتر که بتوانیم این زمان حساس در زندگی فرزندانمان را با کمک افراد مجرب سپری کنیم.

اگر برای اولین بار است که می خواهید این کار را انجام دهید، قطعاً می خواهید از فیلترهای زیادی برای این عملکرد استفاده کنید. صرف نظر از این، فرزند شما مدتی را، چه کوتاه و چه طولانی، با پرستار خود خواهد گذراند، و شما کاملاً حق دارید که این کار را انجام دهید. بنابراین، حتماً پرستاری را از مؤسسه‌ای استخدام کنید که می ‌شناسید یا مطمئن هستید که با پرستاران ماهر و مورد اعتماد کار می‌ کند. علاوه بر این مرکز مورد نظر عملکرد آنها را نیز زیر نظر دارد. پس از بررسی خدمات و شرایط، قراردادی بین خانواده کودک و پرستار منعقد می‌شود که هر دو طرف باید مفاد قرارداد را در طول دوره به بهترین نحو انجام دهند.

تمامی خدمات به صورت شبانه روزی با پشتیبانی پرستاران مجرب، حرفه ای و خوش برخورد به شما عزیزان ارائه می شود.

برای ثبت درخواست کافیست فرم مربوطه را در وب سایت های معتبر پر کنید و مشخصات خود را وارد نمایید. پس از ثبت درخواست، متخصصین برای راهنمایی بیشتر با شما تماس خواهند گرفت و طبق اطلاعات دقیق تری که از سن کودک، وضعیت سلامت، تعداد فرزندان، تعداد ساعات کار مورد نیاز و … از شما می گیرند پرستار برای شما ارسال خواهد شد.

به یاد داشته باشید که پرستاران کودک مانند والدین ممکن است در برخی روزها انرژی و حوصله کافی نداشته باشند. اگر قصد دارید پرستار کودک شوید یا مدتی است که از کودک نگهداری می کنید، ضروری است که این ویژگی ها را در خود پرورش دهید تا به پرستار کودک کاملی تبدیل شوید که همه می خواهند داشته باشند.