برترین مرکز خدمات پرستاری در ایران

تهران، خیابان مدنی شمالی، بالاتراز مترو سبلان،
کوچه رمضانی، پلاک29، واحد3
پشتیبانی 24/7
02177990001
پاسخگوئی شبانه روزی
اعزام نیرو در کمترین زمان

اعزام آمبولانس در محل

امروزه خدمات پرستاری و اجاره تجهیزات پزشکی گسترده‌تر از گذشته به فعالیت خود ادامه می‌دهد و بسیاری از خدمات را در بر می‌گیرد. پرستار سالمند در منزل، تزریقات در محل، درمان زخم بستر در منزل، اعزام آمبولانس به محل، اجاره دستگاه اکسیژن‌ساز، ویزیت پزشک در منزل و … تعدادی از این خدمات مهم و کاربردی هستند.

اعزام-آمبولانس-به-محل

درخواست آمبولانس چیزی که در سال‌های اخیر توجه بسیاری از مردم و مراکز درمانی را به خود جلب کرده است آمبولانس‌های خصوصی هستند که با توجه به رشد جمعیت و کمبود آمبولانس در بیمارستان‌ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. این آمبولانس‌ها به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند و افراد می‌توانند با توجه به نیاز خود آن‌ها را به محل مورد نظر خود اعزام کنند. در ادامه انواع آمبولانس‌ها، قیمت اعزام آمبولانس در محل و چگونگی آن را بررسی خواهیم کرد.

contact-button-arastoo

خدمات اورژانس و آمبولانس

در مواقع اضطراری و وقوع حوادث، خدمات اورژانس و آمبولانس بی‌گمان جان‌بخش از زیرساخت‌های بهداشتی یک جامعه محسوب می‌شوند. با اهمیت زیادی که به سرعت و کیفیت ارائه خدمات پرستاری در این زمینه نسبت داده می‌شود، شرکت‌ها و سازمان‌های متخصص مانند ارسطو، به عنوان ارائه‌دهنده حرفه‌ای خدمات اورژانس و آمبولانس، نقش بسزایی در حفظ سلامت و ایمنی افراد ایفا می‌کنند. با تیم‌های پرستاری مجرب و با تجربه‌ای که از طریق آمبولانس‌های تجهیز شده با تجهیزات پزشکی پیشرفته به سرعت به محل واقعه می‌رسند، خدمات اورژانس و آمبولانس ارسطو تضمین‌کننده ارائه مراقبت و درمان سریع و مؤثر به مصدومان و بیماران در لحظات حیاتی را به ارمغان می‌آورند. این تیم‌ها به کمک تجهیزات پزشکی پیشرفته و دانش پرستاران ماهر، در همه شرایط ممکن سعی در ارائه خدماتی با کیفیت، دقت و سرعت دارند تا بهترین اقدامات پزشکی را در زمانی که مهم است، انجام دهند.

چرا آمبولانس خصوصی؟

در دو سال اخیر علاوه بر افزایش جمعیت شیوع ویروس کرونا نیز باعث شد تا کمبود آمبولانس در بیمارستان‌های دولتی و اورژانس عمومی بیشتر به چشم بیاید و افرادی که از خدمات اعزام آمبولانس در محل و آمبولانس‌های خصوصی اطلاعی نداشتند لحظات دلهره آوری را پشت سر گذاشتند. در حال حاضر شرکت‌های امدادی و ارائه دهنده خدمات پرستاری با اعزام آمبولانس در محل به همراه کادر مجرب و تجهیزات پیشرفته در سریع‌ترین زمان ممکن توانسته‌اند این کمبود را جبران کنند. اعزام آمبولانس به محل به صورت شبانه روزی انجام ‌می‌شود تا مردم دسترسی سریع‌تر و آسان‌تری به خدمات اورژانس داشته باشند.

درخواست-آمبولانس

انواع آمبولانس خصوصی جهت اعزام در محل

همانطور که اشاره کردیم آمبولانس‌ها به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند بنابراین افراد می‌توانند بسته به نیاز خود و حادثه‌ای که رخ داده است آمبولانس مناسب را برای محل مورد نظر خود درخواست کنند. انواع آمبولانس عبارتند از:

  • آمبولانس تیپ A یا معمولی

اگر بیمار بیدار و هوشیار بوده و وضعیت سلامتی وی در شرایط پایدار قرار داشته باشد برای انتقال معمولا آمبولانس تیپ A باید درخواست کرد. در کابین خدمات این نوع آمبولانس‌ها تمام وسایل مورد نیاز و ضروری جهت خدمات اورژانسی و اقدامات اولیه درمانی نظیر انواع تخت، برانکارد متحرک جهت انتقال بیمار، تخت‌های ویژه مصدومان دارای تروما و شکستگی، گلوکومتر، انواع آتل و تخته برای کنترل شکستگی، ست کامل پانسمان، آمبوبگ، و … وجود دارد تا مسئول اورژانس بتواند تا رسیدن به بیمارستان بیمار را در شرایط پایدار نگه دارد.

البته به یاد داشته باشید که خود آمبولانس‌های تیپ A نیز به دو دسته A1 و A2 تقسیم می‌شوند. آمبولانس‌های تیپ A1 تنها برای انتقال و ارائه خدمات اورژانسی به یک بیمار طراحی شده اند در حالی که آمبولانس‌های تیپ A2 جهت حمل و ارائه خدمات درمانی به بیش از یک بیمار طراحی شده‌اند. معمولا این دسته از آمبولانس‌ها را برای اجتماعات بزرگ مثل راهپیمایی یا نماز جمعه یا اماکن شلوغ که ممکن است حوادث پیش بینی نشده در آن اتفاق بیافتد جهت درمان سرپایی بیماران درخواست می‌کنند.

  • آمبولانس تیپ B یا آمبولانس ICU و CCU

از آنجایی که آمبولانس‌های تیپ B دارای امکانات لازم و ضروری ICU و CCU هستند، برای بیماران بدحال نظیر انواع سکته‌های قلبی و مغزی، مصدومان تصادفات شدید که زمان برای آن‌ها بسیار مهم است مورد استفاده قرار می‌گیرد. زمانی که بیماران در معرض سکته قلبی یا مغزی قرار بگیرند یا تصادفات شدیدی داشته باشند تنها حدود سه ساعت فرصت باقی است تا بیمار درمان‌های لازم را دریافت کرده و به بیمارستان منتقل شود که به آن اصطلاحا زمان طلایی گفته می‌شود.

آمبولانس تیپ B که به آمبولانس ICU و CCU نیز شهرت دارند ویژه بیماران دارای شرایط وخیم طراحی شده اند که در آن‌ها انواع امکانات برای آنژیو، احیای بیمار، رفع لخته‌ها، کاهش فشار خون روی رگ‌های حیاتی، نوار قلب، مانیتورینگ، لارنگوسکوپ، ونتیلاتور، ابزار‌های لوله گذاری برای احیای تنفسی و …. تعبیه شده است تا میزان آسیب‌های بیمار را به صفر برساند.

  • آمبولانس NICU یا آمبولانس حمل نوزادان

نوزادان همواره در دسته آسیب‌پذیرترین افراد قرار دارند و بر اساس آماری که سازمان بهداشت جهانی منتشر کرده است از هر 10 نوزاد یک نوزاد قبل از کامل شدن زمان 40 هفته بارداری و نارس به دنیا می‌آید. از آنجایی که ساختار ریه جنین در هفته‌های آخر بارداری شکل می‌گیرد ساختار این ارگان حیاتی هنوز کامل نشده و نوزاد در تنفس دچار مشکل خواهد شد در این شرایط نوزاد باید در بستری قرار بگیرد که در تنفس به او کمک کرده تا ساختار ریه کامل شود. از سوی دیگر نوزاد نارس معمولا وزن پایینی داشته و به تنهایی قادر به مکیدن شیر نیست و ممکن است مشکلات دیگری نیز داشته باشد.

همه این دلایل وجود بخش NICU در بیمارستان ها را توجیه می‌کند اما متاسفانه بسیاری از بیمارستان‌ها فاقد بخش اورژانسی ویژه نوزادان هستند بنابراین برای انتقال نوزادان نارس به یک بیمارستان مجهز دارای بخش NICU به آمبولانس ویژه حمل نوزاد نیاز داریم تا در طول مسیر نیز نوزاد در بهترین شرایط نگهداری شود. تجهیزات و امکانات این نوع آمبولانس‌ها مانند آمبولانس‌های تیپ B است اما همه ان امکانات بر اساس شرایط و اندازه بدن نوزاد تغییر کرده است یا تجهیزاتی نظیر انکوباتور قرار دارد تا از هیپوترمی جلوگیری شده و بدن نوزاد را تا پایان انتقال گرم نگه دارد.

  • آمبولانس بیماران اعصاب و روان

اختلالات روانی شامل طیف گسترده‌ای است که به شکل‌های مختلف بروز می‌کند. بیماری‌های اعصاب و روان ممکن است به دلیل عارضه‌های ناشی از سوء مصرف مواد مخدر، اختلالات ذهنی و وسواس‌های فکری، بیماری‌های دو قطبی، اختلال پانیک، فوبیا‌ها و … باشد. البته دوران جنگ تحمیلی نیز مشکلات زیادی را برای جانبازان عزیز اعصاب و روان به وجود آورده است.

انتقال این بیماران به مراکز درمانی دارای شرایط ویژه‌ای است چرا امکان دارد که بیمار در بسیاری از موارد از پذیرش بیماری خود امتناع کرده یا به خود یا اطرافیانش آسیب بزند به همین دلیل برای انتقال این افراد از آمبولانس ویژه بیماران اعصاب و روان استفاده می‌کنیم تا آن‌ها را در بهترین شرایط و در آرامش کامل به مرکز درمانی مورد نظر منتقل کنیم.

  • آمبولانس VIP با امکانات پیشرفته

آمبولانس‌های VIP علاوه بر امکانات و تجهیزات آمبولانس‌های ICU و CCU تجهیزات پیشرفته‌تری نیز دارند که در موارد خاصی استفاده می‌شوند تعدادی از این امکانات عبارتند از: سیستم ساکشن سنترال، سیستم اکسیژن سنترال، پمپ اکسیژن، پمپ تزریق، کیف احیا، مانیتورینگ و …. البته کادر و مسئولین این آمبولانس‌ها نیز از بین با تجربه‌ترین و مجرب‌ترین افراد انتخاب می‌شوند.

چگونگی اجاره آمبولانس‌های خصوصی

اجاره آمبولانس‌های خصوصی معمولا بیشتر توسط سازمان‌ها و مجموعه‌های مختلف جهت امداد رسانی و کنترل موقعیت در نشست‌های رسمی، تجمعات، راهپیمایی‌ها، پشتیبانی مجالس مهم و … صورت می‌گیرد. البته افراد نیز بیشتر این آمبولانس‌ها را برای انتقال بیمار از یک بیمارستان به بیمارستان دیگر یا شهری به شهر دیگر استفاده می‌کنند.

البته افرادی که قصد انتقال بیمار خود به بیمارستان‌های خصوصی یا بیمارستان مورد نظر خود را داشته باشند نیز از آمبولانس‌های اعزام در محل و خصوصی استفاده می‌کنند چراکه آمبولانس‌های بیمارستانی یا اورژانس بیمار را به نزدیک‌ترین بیمارستان یا محل اعزام خود منتقل می‌کنند.

contact-button-arastoo

قیمت اجاره و اعزام آمبولانس خصوصی

هزینه و قیمت اعزام آمبولانس به محل به عوامل متعددی بستگی دارد و نمی‌توان یک قیمت مشخص برای آن تعیین کرد. مواردی نظیر نوع آمبولانس، استفاده از امکانات و دستگاه‌ها، مسافت، حضور یا عدم حضور تیم پزشکی به همراه آمبولانس،  مدت زمان معطلی و مواردی از این دست باعث تغییر قیمت اعزام آمبولانس در محل می‌شود.

نکات مهم جهت اعزام آمبولانس در محل:

اعزام-آمبولانس

مکم ‌ترین نکاتی که جهت اجاره آمبولانس باید در نظر داشته باشید شامل موارد زیر می‌شود:

  1. آمبولانس‌های خصوصی اجازه جا به جایی فوتی را ندارند زیرا این کار از نظر بهداشتی مشکل داشته و خلاف قوانین وزارت بهداشت است. همچنین انتقال فوتی در تهران و شهرستان‌ها نیز زیر نظر شهرداری آن شهر و توسط آمبولانس‌های مخصوص حمل متوفی انجام می‌شود.
  2. اگر بیمار شما در شرایط وخیم قرار دارد باید با اورژانس و شماره 115 تماس بگیرید تا آن‌ها نزدیک‌ترین آمبولانس را به آدرس مورد نظر شما اعزام کنند. در صورت انتقال بین بیمارستانی برای بیماران بدحال نیز این کار باید با دستور پزشک یا پذیرش بیمارستان انجام شود و افزون بر این یک پرستار از بخش ICU یا CCU نیز باید بیمار را همراهی کند تا مشکلی به وجود نیاید.
  3. آمبولانس‌های خصوصی اجازه جا به جایی بیماران کرونایی را دارند اما توجه داشته باشید که آن‌ها باید از تجهیزات یکبار مصرف استفاده کرده و پس از انتقال ماشین را ضد عفونی کنند.

سخن پایانی

درست است که بیماری و شرایط اورژانسی برای هیچ کس خوشایند نیست اما امکانات و تجهیزات مناسب در کنار رسیدگی به موقع عاملی است که این شرایط را بهبود می‌بخشد. اعزام آمبولانس در محل و اجاره آمبولانس خصوصی از جمله خدمات مفیدی است که هدف آن بهره‌مندی بیماران به بهترین خدمات درمانی است تا کمک کند بیماران بحران‌های زندگی خود را در کمترین زمان و بهترین شرایط پشت سر بگذارند.

عنوان های جستجو شده برای این مطلب:

  • https://nurse21 com/اعزام-آمبولانس/
  • خدمات اورژانس و آمبولانس