برترین مرکز خدمات پرستاری در ایران

تهران، خیابان مدنی شمالی، بالاتراز مترو سبلان،
کوچه رمضانی، پلاک29، واحد3
پشتیبانی 24/7
02177990001
پاسخگوئی شبانه روزی
اعزام نیرو در کمترین زمان
18 اسفند 1402 توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

ویزیت پزشک در منزل

زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

ویزیت پزشک در منزل

با پیشرفت تکنولوژی، بسیاری از برنامه ها و وب سایت های مراقبت های بهداشتی پدید آمده اند که نه تنها خدمات مراقبت های بهداشتی در منزل را ارائه می دهند، بلکه به بیمارستان ها در بهبود عملکرد مراقبت های پزشکی در کشور کمک می کنند. چه زمانی می توانید از ویزیت پزشک خانگی بهره مند شوید؟

ویزیت پزشک در منزل

ممکن است درد یا آسیبی را تجربه کرده باشید و اضطراب شما در مورد مراجعه به پزشک، مسیریابی و شلوغی مطب ممکن است باعث افزایش اضطراب شما شود. اگر این تجربه را دارید، این مقاله برای شما مناسب است. در این مقاله در مورد مزایای استفاده از پزشک در منزل و خدمات پرستاری ارسطو در این زمینه صحبت خواهیم کرد.

وجود پزشک بر بالین بیماران با دردهای مختلف چیز جدیدی نیست. در گذشته های دور زمانی که شخصی دچار بیماری یا درد می شد، پزشک یا حکیم شهر را صدا می زدند تا بر بالین بیمار بیاید و مشکل او را تشخیص دهد. ویزیت پزشک در منزل فواید زیادی دارد و اغلب ضروری است.

ویزیت پزشک در منزل تهران

ویزیت پزشک در منزل تهران یکی از خدماتی است که برای افرادی که به هر دلیلی نمی‌توانند به مطب یا بیمارستان مراجعه کنند، ارائه می‌شود. در شهر تهران، تعدادی از پزشکان در این زمینه فعالیت می‌کنند و با صداقت و تخصص خود، به بیماران اطمینان و راهنمایی لازم را می‌دهند. همچنین، خدمات پرستاری ارسطو نیز یکی از شرکت‌هایی است که به صورت حرفه‌ای و با استفاده از تجهیزات پزشکی مدرن، خدمات پزشکی و پرستاری را در منزل بیماران ارائه می‌دهد. با اعتماد به این خدمات ، بیمار شما می تواند بدون مراجعه به دکتر و بیمارستان از خدمات ویزیت پزشک در منزل تهران بهره مند شوند.

contact-button-arastoo

اتفاقات چکاپ سالانه طی ویزیت پزشک در منزل

پرستار سالمند در منزل ابتدا از شما می خواهد که پرسشنامه ای به نام ارزیابی خطر سلامتی را تکمیل کنید. پاسخ به این سؤالات به شما کمک می کند تا بهترین استفاده را از چکاپ سالانه خود ببرید. در طول ویزیت، پزشک یا پرستار موارد زیر را انجام می دهد:

خطرات و مشکلات سلامتی را با او مرور کنید.

قد و وزن خود را به طور دقیق اندازه گیری کرده و در جایی یادداشت می کند.

فشار خون را کنترل می کند.

در مورد سابقه بیماری در خانوادگی شما می پرسد.

در مورد سایر پزشکان و داروهایی که به آنها مراجعه کردید می پرسند.

به شما توصیه می کنند که مواظب سلامتی خود باشید.

به دنبال هر تغییری در توانایی خود برای تفکر، یادگیری یا به خاطر سپردن باشید.

ویزیت پزشک در منزل به شما یک برنامه مکتوب کوتاه مانند لیستی می دهد تا دستورالعمل ها را دنبال کنید. این طرح می تواند شامل هر گونه آزمایش تشخیصی و سایر خدمات پیشگیرانه ای باشد که ممکن است در 5 تا 10 سال آینده نیاز داشته باشید. مراقبت های پیشگیرانه مراقبت های بهداشتی است که از بیمار شدن شما جلوگیری می کند.

حتما مطالعه کنید: خدمات پزشکی در منزل

ویزیت پزشک عمومی در منزل

ویزیت پزشک عمومی در منزل

وجود پزشک خانواده در منزل می تواند بسیار مفید باشد. ممکن است احساس درد داشته باشید، اما دقیقا نمی دانید برای این آسیب یا درد به کدام متخصص مراجعه کنید. پزشک عمومی می تواند از طریق کارآزمایی های بالینی به سؤال ما پاسخ دهد و ویژگی هایی را که برای درمان و بهبود نیاز داریم به طور دقیق شناسایی کند.

همچنین مهم است که پزشک آزمایشات منظم و معاینات خانگی کامل را بررسی کند. پس از مشاهده آزمایش‌ های ما، پزشک شما ممکن است دارو تجویز کند یا ارجاع به متخصص را توصیه کند.

پزشک عمومی همچنین می تواند گهگاهی بر بالین بیمار حاضر شود تا رزومه مورد نظر خود و خانواده اش را دریافت کند تا اقدامات لازم (پیشنهاد دارو، تزریقات در منزل، پیشنهاد معاینه، ارجاع به متخصص و…) را انجام دهد.

وظایف پزشک عمومی در منزل به شرح زیر است:

بررسی سلامتی عمومی بیمار

بررسی روند بهبودی

بررسی روند درمان

درمان زخم بستر در منزل

بررسی دوز و نوع داروها

ارائه مشاوره پزشک

ارجاع بیمار به پزشک متخصص

اگر به پزشک خانواده در منزل نیاز دارید، می توانید روی ما حساب کنید. فقط روی دکمه ثبت نام رایگان کلیک کنید یا با ما تماس بگیرید.

contact-button-arastoo

ویزیت پزشک متخصص در منزل

ما همچنین خدمات ویزیت پزشک متخصص در منزل را برای کمک به مواقع اضطراری ارائه می دهیم. حضور پزشک متخصص در منزل و بالین بیمار کمک شایانی می کند. در واقع این متخصص یا فوق تخصص است که با بررسی دقیق وضعیت بیمار می تواند یک برنامه درمانی اساسی برای او تنظیم کند. پزشک شما معمولاً می تواند آزمایشی را برای تأیید تشخیص پس از معاینه بالینی تجویز کند.

 

 

مزایای ویزیت دکتر در منزل

مزایای ویزیت دکتر در منزل

مراجعه به پزشک در منزل فواید زیادی دارد و معمولاً در بسیاری از موارد ضروری است. در این بخش به برخی از مزایای ویزیت دکتر در منزل اشاره می کنیم:

✔ چه چیزی بهتر از این که در هنگام بیماری در خانه بنشینید و به پزشک مراجعه کنید؟ وقتی مریض هستیم، خانه به ما احساس امنیت می دهد و اضطراب و استرس شلوغی خیابان ها و مطب پزشک را از بین می برد. این احساس راحتی و امنیت می تواند به عنوان یک انرژی فعال برای شروع مسیر بهبودی ما باشد. این مزیت مهم را دست کم نگیرید.

✔ زمان طلایی! همه ما این را می دانیم. به نظر می رسد برای همه شما پیش آمده که وقتی به مطب می روید، مشکلات مختلفی مانند ترافیک، یافتن جای پارک، شلوغی مطب، انتظار برای رسیدن زمان و… بر سرتان افتاده و حال شما را نسبت به قبل بدتر کرده است. علاوه بر همه اینها، بازدید، که می توانست حدود 30 دقیقه طول بکشد، تمام بعد از ظهر شما را مشغول کرد. بهترین راه حل در این مواقع استفاده از پزشک در منزل است. هر دوی شما در زمان گرانبها صرفه جویی خواهید کرد و آرامش بیشتری را تجربه خواهید کرد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک تماس ساده بگیرید یا به صورت رایگان درخواست دهید!

✔ خیلی پیش می آید که بخواهید فرزندتان را به مطب ببرید اما بعد از رفتن به مطب فرزندتان بی قرار و از محیط می ترسد. اگر می خواهید در روند مراجعه به پزشک استرس و اضطراب کمتری برای کودکان ایجاد شود، گزینه بهتر استفاده از خدمات پزشک در منزل است. البته باید در نظر داشت که تجربه اضطراب محدود به کودکان نیست و ممکن است برای هر فردی در هر سنی اتفاق بیفتد. اما از آنجایی که بیشتر در مورد کودکان اتفاق می افتد، ما نیز بر کودکان تاکید بیشتری داریم.

✔ همانطور که گفتیم در بسیاری از موارد دسترسی به خدمات پزشکی در منزل یک ضرورت است. ممکن است فرد سالمندی در خانه خود داشته باشید که نمی تواند به مرکز بهداشت مراجعه کند یا ممکن است بیماری داشته باشید که تحرک شما را از بین برده است. در این صورت بهترین راه استفاده از خدمات پزشک در منزل است.

✔ اغلب اتفاق می افتد که افراد پس از جراحی نیاز به درمان مستمر دارند. در این صورت مراجعه به پزشک در منزل می تواند کمک شایانی به فرد کرده و روند بهبودی را تسریع بخشد. تصور کنید فردی که در حال حاضر تحت عمل جراحی قرار دارد، می خواهد یک بار به مطب برود و آزمایش های لازم را انجام دهد! کار سخت و طاقت فرسایی است! شما چنین نظری ندارید؟

 

هزینه ی ویزیت پزشک در منزل

لازم به ذکر است که هزینه ویزیت بیمار به مطب و کلینیک تنها هزینه ویزیت نیست. از زمان ورود بیماران به مطب تا بازگشت حدود 3 ساعت طول می کشد. سایر مشکلات مانند اثرات ترافیک و آلودگی هوا و مشکلات حمل و نقل، هزینه ای نزدیک به هزینه بازدید از منزل دارند.

هزینه ویزیت پزشک در منزل با توجه به عوامل مختلفی بسته به نوع پزشک و تجهیزات خاص محاسبه می شود. در کشورهای پیشرفته هزینه های پزشکان و پرستاران تحت پوشش بیمه قرار می گیرد. برای هر قشری گروهی تشکیل می شود و وضعیت آنها به طور مفصل بررسی می شود.

در ایران این نوع خدمات هنوز تحت پوشش بیمه قرار نگرفته و تلاش شده است تا شرکت های بیمه این خدمات را پوشش دهند. تجربه تاکنون نشان داده است که خدمات درمانی و مراقبت های بهداشتی در منزل هزینه های بیمه را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

با توجه به هزینه های بالای بستری شدن سالمندان در بیمارستان و یا بستری در آسایشگاه، هزینه بسیار بالایی خواهد داشت. بنابراین ورود به این عرصه به نفع شرکت های بیمه است.

contact-button-arastoo

سخن آخر

همه افراد جامعه به دنبال راهی برای رسیدن به آرامش و آسایش هستند. در زمینه پزشکی، مواقعی پیش خواهد آمد که افراد مجبور می شوند زمان زیادی را صرف کنند یا برای روزها یا حتی ماه ها از قبل برنامه ریزی کنند تا نسخه بگیرند و به مطب مراجعه کنند یا حتی یک معاینه ساده پزشکی انجام دهند. وقتی حضوری  می آیند باید ساعت ها در صف بمانند تا کار خود را انجام دهند.

خانواده هایی که کودک یا سالخورده معلول در خانه دارند بسیار از این کار استقبال می کنند زیرا می توانند بیماران خود را با متخصصان و مهارت های پزشکی درمان کنند تا در زمان  خود بیشتر صرفه جویی کنند.

اکثر افراد نیز در زمینه کاری خود دارای سمت ها و مسئولیت های مدیریتی سختگیرانه ای هستند. آنها زمان زیادی برای رفتن به مطب ندارند و می توانند سود زیادی ببرند.

بنابراین باید گفت که اعزام پزشک به منزل اتفاق بزرگی در حوزه پزشکی بود که بدون شک در هر دوره جایگاه ویژه تری برای خانواده ها خواهد داشت.

به امید اینکه همزمان با استقبال مردم از این رویداد بزرگ، مراکز بهداشتی درمانی در منزل نیز هر چه بیشتر ظاهر شده و بیشتر برای مردم شناخته شوند.

درباره مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *