پرستار سالمند در منزل - خدمات پرستاری در منزل ارسطو

پرستار سالمند در منزل

پرستار سالمند در منزل

تا حالا به وجود یک پرستار سالمند در منزل برای نگهداری از سالمندان خود فکر کرده اید؟ سالمندان در هر خانواده ای یک نعمت بزرگ هستند و باید قدردان آن ها بود. اما پیری و میان سالی مشکلاتی را همراه دارد که شاید در حل کردن و کنار آمدن با آن برای دیگر افراد خانواده سخت و پیچیده باشد اما با وجود یک پرستار سالمند در منزل به راحتی می توانید مشکلات را حل کنید. علاوه بر این به مهم ترین وظیفه خود یعنی نگهداری از پدر و مادر که وظیفه انسانی هر فرزندی است را به جا آورده اید.

نگهداری-از-سالمند-در-منزل

 جهت ارتباط با واحد پشتیبانی کلیک کنید

مشکلات اصلی سالمندان

سالمندان با مشکلات متعددی روبه‌رو هستند که برخی از آن ها به دلیل کهولت سن به وجود می آید و برخی دیگر مشکلات روحی متاسفانه به علت رفتارهای نامناسب ناشی از اطرافیان به وجود می آید. گاهی اطرافیان متوجه رفتار اشتباه خود با سالمندان نیستند اما به صورت غیر ارادی کارهای آن ها منجر می شود سالمند ناراحت شود و از نظر روحیه، شادابی و نشاط را از دست بدهد.

تنهایی

احساس تنهایی در هر فردی آزاردهنده است، حال فرض کنید یک سالمند با توجه به مشکلاتی که همراه خود دارد، احساس تنهایی، احساس خسته شدن اطرافیان از اوو بدتر از همه احساس سربار بودن را داشته باشد. عواطف این شکلی می تواند یک فرد سالم را از پا در بیاورد چه برسد به یک فرده سالخورده. پس اگر دارای پدر و مادر پیر، یا پدر بزرگ و مادر بزرگ پیر هستید حتما به آن ها سر بزنید، با آن ها بیرون بروید کارهایی کنید که احساس تنهایی نکنند مثلا برای‌شان جشن تولد بگیرید. روحیه دادن به سالمندان بزرگترین کاری است که می‌توانید برای آن‌ها انجام. شاید خانواده ای که در آن یک سالمند وجود دارد، بخواهند مراقب سالمندان خود باشند اما دغدغه‌ها و شرایط و مشکلات اجتماعی باعث می‌شود در برخی موارد کوتاهی به وجود بیاید در این هنگام است که اهمیت وجود پرستار سالمند در منزل را درک می کنیم. اگر سالمندان یک پرستار داشته باشند فرزند آن‌ها دیگر نگران تنهایی پدر و مادر خود نیستند. اما این به این معنی نیست که یک پرستار استخدام کنید و پدر و مادر خود را فراموش کنید.

 

مشکلات حرکتی

ناتوانایی‌های جسمی در یک فرد بسیار آزار دهنده است. این که برای هر کاری نیاز داشته باشید از یک نفر کمک بگیرید شما را اذیت می‌کند. اما برخی مشکلات را نمی‌توان به راحتی از بین برد. ناتوانایی‌های حرکتی از جمله پادرد، کمر درد، کردن درد و موارد دیگر مشکلاتی است که با افزایش سن همراه است. گاه به قدری این مشکلات زیاد می‌شود یک سالمند به تنهایی نمی‌تواند از پس کارهای خود بر آید. در این هنگام باید یکی از افراد خانواده روزانه از او نگهداری کند، این کار چندین مشکل دارد اول اینکه افراد خانواده ممکن است نخواهند این مسئولیت را قبول کنند، دوم این که شاید وقت و مشکلات خود اجازه این کار را به آن‌ها نمی‌دهد و در آخر عدم آگاهی از شرایط جسمی یک سالمند و نحوه مراقبت از آن باعث آسیب رسانی بیشتر به سالمند شود. اگر یک سالمند خودش یا خانواده او بتوانند در این شرایط از یک پرستار سالمند برای نگهداری روزانه کمک بگیرند بهترین انتخاب را کرده‌اند.

 

فراموشی

فراموشی یا همان آلزایمر یکی از مشکلاتی است که با کهولت سن افراد به آن دچار می‌شوند، یک فرد آلزایمری به هیچ عنوان نباید تنها بماند. مشکلاتی مانند اشتباه خوردن داروها و گم شدن از عمده دلایلی است که نشان می‌دهد یک بیمار آلزایمری نباید تنها باشد. کمک گرفتن از پرستار سالمند به علت این که در زمینه مراقبت از سالمندان تجربه دارند، به راحتی می‌توانند از یک فرد آلزایمری نگهداری کنند.

 

شرح وظایف پرستار سالمند در منزل

وظایف-پرستار-سالمند

سوالی که بسیاری از افراد از افرادی که قصد دارند یک پرستار سالمند استخدام کنند می‌پرسند این است که شرح وظایف پرستار سالمند در منزل به چه شکل است؟ در پاسخ به این سوال نمی‌توانیم یک جواب مشخص دهیم زیرا شرایط هر سالمند و بیمار با دیگری متفاوت است. شما می‌توانید از قبل از استخدام شرایط سالمند خود را به یک مجموعه خدمات پرستاری اطلاع دهید و بگویید سالمند شما برای چه کارهایی نیاز به یک پرستار دارد در این شرایط می‌توانید یک توافق دو طرفه داشته باشید تا بعدا به مشکل نخورید. اما به صورت کلی اگر بخواهیم به بخشی از وظایف پرستار سالمند اشاره کنیم می‌توانیم موارد زیر را نام ببریم:

رعایت بهداشت فردی سالمند

سالمندان به ویژه آن‌هایی که با مشکلاتی حرکتی روبه‌رو هستند معمولا برای استحکام و دستشویی رفتن نیاز به کمک دارند، در این صورت استحمام و شست و شو سالمند یکی از وظایف پرستار او خواهد بود.

هم صحبتی و هم نشینی

هم صحبت شدن با یک فرد پیر می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند. یکی از وظایف پرستار سالمند هم صجبتی با او است و در صورتی که سالمند توانایی حرکتی دارد، می‌توانند ساعاتی از روز را به قدم زدن و پیاده روی اختصاص دهند.

انجام امور منزل

در شرح وظایف برخی از پرستاران امور نظافتی و آشپزی منزل با پرستار است در صورتی که این مورد در توافقات وجود داشته باشد پرستار باید به نظافت منزل رسیدگی کند و غذای متناسب با بیمار را درست کند.

در چه صورتی لزومی به استخدام پرستار سالمند نیست؟

دلیل-استفاده-از-پرستار-سالمند

در بسیاری از موارد وجود دارد که بیماری سالمند موقتی است . نیازی به استخدام یک پرستار ندارد ولی برای انجام برخی امور نیاز است تا یک پرستار آن‌ها را انجام دهد. برای مثال برای درمان زخم بستر در منزل یا تزریقات در منزل که یک فرد عادی نمی‌تواند این کارها را انجام دهد، می‌توانید به صورت ساعتی یا جلسه ای از خدمات پرستاری بهره‌مند شوید.

قیمت پرستار سالمند در منزل

قیمت-پرستار-سالمند-در-منزل

قیمت پرستار سالمند را باید با توجه به شرح وظایف او مشخص کرد. پس چون نمی‌توان شرح وظایف را برای همه به یک شکل مشخص کنیم نمی‌توانیم قیمت پرستار سالمند در منزل را به طور دقیق مشخص کنیم. عدد دقیقی که به عنوان حقوق برای پرستار سالمند در نظر گرفته می‌شود را می‌توانید بعد از شرح حال بیمار خود و وظایفی که به صورت توافقی بین سالمند یا خانواده سالمند با پرستار باید انجام شود را می‌توان اعلام کرد. مجموعه خدمات پرستاری ارسطو می‌تواند در این زمینه مشاوره کاملی را در اختیارتان قرار دهید کافی است با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل

معمولا سالمندانی که به صورت ۲۴ ساعته باید کسی از آن‌‌ها مراقب کند، نیاز به دو پرستار دارند، یک فرد نمی‌تواند ۲۴ ساعت شبانه روز را کار کند، اگر تمام مسئولیت‌های نگهداری سالمند بر عهده پرستار باشد حداقل ۲ نیرو لازم است تا بتوانند به صورت شیفتی این کار را انجام دهند.

 

چرا باید از پرستار سالمند برای نگهداری سالمندان کمک بگیریم؟

نمی‌توان منکر مشکلات ناشی از کهولت سن شد. در برخی موارد به قدری این مشکلات زیاد می‌شود که اعضای خانواده او توانایی نگهداری از سالمند را ندارند در چنین شرایطی شاید به ذهن هر فردی برسد که می‌تواند سالمند خود را به خانه سالمندان ببرد. اما مطالعات نشان می‌دهد سالمندانی که در محیط خانه و خانواده هستند، بیماری آن‌ا زودتر خوب می‌شود و با مشکلات روحی کمتری دست و پنجه نرم می‌کنند. پس بهترین راه برای اینکه نه افراد خانواده اذیت بشوند و نه یک سالمند احساس بدی داشته باشد، استخدام یک پرستار در منزل برای نگهداری سالمند است. در صورتی که چه یک فرد معمولی یا یک پرستار از سالمند نگهداری می‌کند با مشکلی مواجه شدید که راه حل آن را نمی‌دانستید، بهترین راه استفاده از خدماتی مانند اعزام آمبولانس به محل است.

 

یک پرستار سالمند باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

پرستاری شغل مقدسی است، هر کسی که وارد این حوزه می‌شود قبل از این که به آن به عنوان یک شغل نگاه کند، باید به عنوان یک انسان وظیفه شناس و مسئول همه شرایط را در نظر بگیرد. پرستاری جز مشاغل سخت محسوب می‌شود و باید در روحیه فرد ویژگی‌هایی مانند مسئولیت پذیری، صبوری، آرامش علاوه بر دانش و مهارت وجود داشته باشد.

 

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم به نات کلی درباره پرستار سالمند در منزل اشاره کنیم. فوایدی یک پرستار سالمند می‌تواند برای یک سالمند و خانواده او به همراه داشته باشد و چه وظایفی بر عهده پرستار است. امیدواریم این مقاله بتواند در استخدام یک پرستار سالمند به شما کمک کند.