برترین مرکز خدمات پرستاری در ایران

تهران، خیابان مدنی شمالی، بالاتراز مترو سبلان،
کوچه رمضانی، پلاک29، واحد3
پشتیبانی 24/7
02177990001
پاسخگوئی شبانه روزی
اعزام نیرو در کمترین زمان
18 اسفند 1402 توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

icu در منزل (پرستاری ویژه)

زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

icu در منزل (پرستاری ویژه)

در این روزهای سخت اپیدمی ویروس کرونا و تمام شدن ظرفیت رایگان بخش مراقبت‌های ویژه (ICU)، دریافت مراقبت‌های پزشکی در منزل بهترین گزینه برای حفظ سلامتی شماست.

icu در منزل

اکثر دریافت کنندگان خدمات ICU در منزل، بیماران حاد تنفسی و بیماران قلبی هستند که حتی پس از ترخیص از بیمارستان برای تسهیل بهبودی سریعتر و تنفس راحت تر، با تایید پزشک و نظارت تکنسین های پزشکی انجام می شود و شامل نظارت بر علائم حیاتی، ونتیلاتور، اجاره تخت بیمارستانی، اجاره دستگاه اکسیژن ساز، پالس اکسیمتر، تزریقات در منزل، بای پپ، درمان زخم بستر در منزل و… است.

contact-button-arastoo

دسترسی به خدمات پرستاری هزینه مراقبت های پزشکی در ICU بیمارستان را تا 50 درصد کاهش می دهد و با وجود چنین متخصصانی در خانه، بیمار در دسترسی بهتر و سریعتر اعضا خانواده است.

با دریافت مراقبت‌های ویژه در منزل، بیماران از عفونت ‌های بیمارستانی مصون می‌ مانند و سلامتی آن‌ها به خطر نمی ‌افتد و وضعیت جسمانی آن‌ها به صورت شبانه ‌روزی توسط متخصصان کنترل می‌شود.

همه ما  در خدمات پرستاری ارسطو می دانیم که چگونه در خانه از شما درمان و مراقبت کنیم و با تیمی متشکل از پزشکان، پرستاران مجرب، فیزیوتراپیست ها، پزشکان حرفه ای و سایر افراد با تجربه، در خدمت شما هستیم تا آسایش تان را فراهم کنیم و خدماتی مقرون به صرفه را ارائه دهیم.

آشنایی با بخش ICU

بخش مراقبت های ویژه یا ICU بخشی از بیمارستان است و بیمارانی که نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری دارند در این بخش مستقر هستند. این بیماران برای حفظ عملکرد طبیعی بدن به دقت توسط پزشکان تحت نظر قرار می گیرند. قسمت ICU جدا از بخش های دیگر بیمارستان است. پرستاران و پزشکان این بخش متشکل از افراد بسیار ماهر هستند. در این واحد، بیماران تحت مراقبت‌های موقت 24 ساعته قرار می‌ گیرند، پرستاران باید فشار خون وریدی یا داخل جمجمه‌ای را شبانه روز اندازه‌گیری کنند و با تنفس مصنوعی تنفس درون نای را تحریک کنند.

بخش ICU  به چند بخش تقسیم می‌شود؟

بخش ICU به چند بخش تقسیم می_شود؟

 1. بخش مراقبت‌های ویژه کودکان
 2. بخش مراقبت‌های ویژه به ‌صورت سیار
 3. بخش مراقبت‌های ویژه جراحی
 4. بخش مراقبت‌های ویژه قلبی و ریوی

بیمارانی که به  icu در منزل نیاز دارند

 • بیمارانی که ممکن است به دلیل اختلال در هوشیاری، خونریزی، افزایش یا کاهش فشار خون و مشکلات تنفسی پس از جراحی نیاز به مراقبت ویژه داشته باشند.
 • بیمارانی که تحت عمل جراحی بزرگ و طولانی ‌مدت قرار می ‌گیرند، مانند جراحی قلب، تنفس، مغز و غیره که همگی برای تکمیل درمان زمان بیشتری می ‌برند.
 • بیمارانی که نیاز به اندازه گیری منظم و دقیق علائم حیاتی مانند تنفس، ضربان قلب، فشار خون و … دارند.
 • بیمارانی که در اثر تصادفات شدید دچار جراحت شده اند و حالشان وخیم است.
 • متخصصان باید بیماران مبتلا به عفونت های جدی مانند عفونت های جریان خون و عفونت های فیزیکی را به دقت تحت نظر بگیرند.
 • بیمارانی که برای زنده ماندن نیاز به دستگاه‌های مخصوص تنفسی دارند.

ارائه خدمات ICU  در منزل

بخش مراقبت‌های ویژه یکی از حساس‌ترین بخش‌های بیمارستان است که باید در آن از پرستاران مجرب استفاده شود. اما به دلیل مراقبت و نگهداری از بیمار در این بخش، بیمارستان مجبور به پرداخت هزینه های زیادی است. از این رو خدمات پرستاری ارسطو که تجربه چندین ساله در زمینه پرستار سالمند در منزل را دارد، می تواند با هزینه نسبتاً کم زندگی را به آن ها هدیه دهد. برای بیمارانی که می خواهند از خدمات احیا استفاده کنند، خرید تخت مخصوص لازم است تا بیمار مشکل دراز کشیدن نداشته باشد. پرستاران و پزشکانی که برای مراقبت از بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه انتخاب می‌شوند باید بسیار آموزش دیده و متخصص باشند تا در صورت بدتر شدن وضعیت بیمار بتوانند تصمیم مناسبی اتخاذ کنند.

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم عفونت یکی از بیماری هایی است که افراد بستری در بخش مراقبت های ویژه یا ICU نیاز به درمان این بیماری دارند. این افراد به دلیل تضعیف سیستم ایمنی و آسیب زود هنگام به برخی از اعضای بدن به عفونت های مختلفی مبتلا می شوند. نگه داشتن بیمار در یک محیط سالم می تواند تعداد عفونت هایی را که در نتیجه آلودگی بیمارستان به بیمار منتقل می شود کاهش دهد و سلامت بیمار با سرعت بیشتری بهبود یابد. پزشکان توصیه می کنند که بیمار پس از مدتی از بیمارستان مرخص شود و درمان خود را در منزل ادامه دهد.

نکات مهم برای icu در منزل

برای مراقبت از بیمار بستری شده در مراقبت های ویژه در منزل نکات و توصیه های لازم اعمال می شود که در ادامه به آن می پردازیم:

 • بیماران به تجهیزات پزشکی متکی هستند و فقط باید تحت نظارت یک متخصص بهداشت باشند.
 • بیماران مسن که برای نظارت بر سلامت و تجویز دارو به حمایت پرستار نیاز دارند.
 • بیماران سرطانی که نیاز به حمایت مداوم از پرستار ICU دارند را درمان می کند.
 • بیمارانی که تحت عمل جراحی نای قرار گرفته اند و نیاز به مراقبت های پرستاری دارند.

contact-button-arastoo

چند مزیت نگه داری بیمار بستری در آی سی یو در منزل

چند مزیت نگه داری بیمار بستری در آی سی یو در منزل

انتقال بیمار از بیمارستان به خانه و راه اندازی ICU در خانه مزایای بسیار زیادی هم برای شما و هم برای بیمارتان دارد:

شما لازم نیست نگران دوری از بیمار باشید و اطمینان حاصل کنید که بیمار خود در یکی از اتاق های منزل توسط بهترین تجهیزات پزشکی و کادر پزشکی آگاه حمایت می شود.

هزینه درمان بیماران در منزل (حتی بیماران ICU) ارزش هزینه بستری بیماران شما را ندارد و در منزل بسیار کمتر خواهد بود.

از آنجا که پرستار در خانه شما روش های پرستاری را برای بیماران شما اجرا می کند، سطح مراقبت از بیمار در خانه شما بالاتر از سطح مراقبت های پزشکی می رود.

زمانی که بیمار شما با وجود تمامی امکانات به روز در منزل تحت درمان قرار می گیرد، از سایر عفونت های بیمارستانی که یکی از مشکلاتی است که امروزه به بیماران بیمارستان سرایت می کند جان سالم به در می برد.

یکی از مشکلاتی که بیماران در بیمارستان مخصوصاً کسانی که در بیمارستان تحت مراقبت های طولانی مدت قرار می گیرند، وضعیت روحی و روانی بیمار است و هم از نظر عاطفی و هم در روند بهبودی بسیار موثر خواهد بود.

اگر بیمار شما در خانه بستری شود، از نظر رژیم غذایی کالری بسیار بهتری دریافت می کند و غذای مقوی بیشتری دریافت می کند. این به محافظت از بیماران شما در برابر زخم های بستر کمک می کند.

یکی دیگر از مزایای راه اندازی ICU در منزل این است که اگر چنین برنامه مراقبت های بهداشتی در بیمارستان امکان پذیر نباشد (به دلیل تعداد بیماران نسبت به پرسنل) بیمار شما حداکثر می تواند یک روز در میان حمام کند.

تجهیزات پزشکی  راه اندازی ICU در خانه

تجهیزات نصب ICU خانگی به تجهیزات پزشکی پیشرفته از نظر فنی نیاز دارد. این تجهیزات در هر بیماری با بیمار دیگر متفاوت است.

برخی از دستگاه‌های پزشکی که معمولاً در مراقبت از بیمار استفاده می‌شوند عبارتند از پایه‌های IV، مانیتورهای پاراگراف، سیلندرهای اکسیژن، دستگاه‌های مکنده، تشک‌های آلفا، نبولایزرها، پمپ‌های DVT و غیره.

 

چک لیست (تخصصی) مورد نیاز برای بیماران آی سی یو

وضعیت کد

آرام سازی

پروفیلاکسی GI (مهمترین بخش  هنگام لوله گذاری)

پروفیلاکسی DVT

مایعات، الکترولیت ها، تغذیه

وضعیت موجود

 

سایر کارهای روزانه

کنترل مانیتور I / O  روی هر بیمار به مدت  ۲۴ ساعت

دسترسی IV به تاریخ و روز خطوط مرکزی

مدت زمان استفاده از abx

ماندگاری استروئیدها برای بیماران ترومایی

 

تصویر ذهنی غلط بیشتر همراهان بیمار از بخش ICU

میزان مرگ و میر در بخش مراقبت های ویژه عمومی بالاست. با این حال، ICU نباید مکانی برای مرگ بیماران در نظر گرفته شود. به همین دلیل مهم است که این محیط را برای بهبود بیمار انتخاب کنید. با توجه به هزینه های بالای بستری در بخش مراقبت های ویژه، بیمارانی که واقعا نیاز به این نوع خدمات دارند باید برای بستری در این بخش ها انتخاب شوند و امید به بهبود آنها وجود دارد.

اگر بیمار شما مراقبت های لازم و اقدامات ویژه را در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان انجام داده و بهبودی یافته است، باید برای ادامه درمان به خانه منتقل شود.

انتقال بیمار از بیمارستان به منزل به تجهیزات زیادی بسته به شرایط بیمار نیاز دارد و قبل از انتقال به خانه برای بیمار باید یک تیم اختصاصی برای درمان تشکیل شود.

contact-button-arastoo

سخن آخر

امروزه ما قادریم با پیشرفت علم و فناوری، مراقبت های ویژه در منزل برای سالمندان و افراد ناتوان در زمینه پزشکی کمک کنیم. ما می توانیم بسیاری از بیماران را نظارت و کنترل کرده، علاوه بر این، در هزینه های اضافی بیمارستان صرفه جویی کنیم.

ICU یکی از حساس ترین بخش های بیمارستان است که باید توسط پرستاران حرفه ای و مجرب تشکیل شود. اما به دلیل مراقبت از بیمار در این اتاق، باید هزینه زیادی را در بیمارستان بپردازید. در نتیجه مراکز خدمات پرستاری با سالها تجربه در ارائه خدمات به سالمندان، بیماران و کودکان می توانند با هزینه کمتری ICU را به خانه بیاورند! برای بیماران خانگی که می خواهند از خدمات آی سی یو استفاده کنند باید تخت های مخصوص خریداری شود تا بیمار دچار درد بستر نشود. پرستاران و پزشکانی که مراقبت از بیماران در ICU را انتخاب می کنند باید از دانش و تخصص بالایی برخوردار باشند تا بتوانند در شرایط بحرانی تصمیم درست بگیرند.

 

عنوان های جستجو شده برای این مطلب:

 • https://nurse21 com/icu-در-منزل-پرستاری-ویژه/
 • مراکز نگهداری بیمار ای سی یو
درباره مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *