فیزیوتراپی در منزل
17 سپتامبر, 2019
اجاره انواع تخت بیمار
اجاره انواع تخت بیمار
4 ژانویه, 2020

رادیولوژی در منزل

رادیولوژی در منزل :

این نوع رادیولوژی برای آن دسته ازافرادی پیشنهاد میشود که توانایی مراجعه به مراکز عکسبرداری را ندارند . برای این گروه از افراد پیشنهاد ما رادیولوژی در منزل یا همان رادیولوژی پرتابل است که این امکان را به شمامیدهد در همان مکان یا محیطی که قراردارید عکسبرداری انجام شود.

رادیولوژی در منزل

رادیولوژی در منزل

بیمارانی که برایشان جا به جایی ضرر دارد یابا درد بسیار زیاد همراه است میتوانند برای عکس برداری از نقاط درگیر شده با تایید پزشک درخواست عکسبرداری پرتاپل را بدهند و تیم عکس برداری به بالین بیمار ارجاع شود. تمامی دستگاه هایی که در سیستم عکس برداری در منزل وجود دارد از کیفیت و وضوح بالا و دقیق به مانند دستگاه های پر قدرت بیمارستان و یا مراکز عکس برداری برخوردارند.

تکنولوژی اشعه ایکس از پرتو هایی با سطح انرژی بالا بهره میبرد که میتواند از بافت های های بدنی عبور کند و تصاویری را برای تشخیص بیماری و یا محل آسیب دیدگی مشخص و آشکار بسازد.

این نوع رادیولوژی متناسب برای افراد :
۱- افراد سالخورده و یا سالمند
۲- بیماران با عدم قابلیت حرکتی
۳- افرادی که دچار عارضه های قلبی یا سکته های مغزی شده اند
۴- افرادی که دچار آسیب دیدگی های مغزی نخاعی هستند
۵- در زمان آلودگی هوا برای بیمارانی که مستعد و یا درگیر با بیماری آسم هستند.
۶- بیمارانی که در منزل بستری و دارای وزنه ( traction ) هستند.

رادیولوژی در منزل

رادیولوژی در منزل

گروه خدماتی ارسطو در موارد فوق و بنا به درخواست افراد یا پزشکان معالج دستگاه رادیوگرافی را به همراه کارشناس متخصص رادیولوژی به بالین بیمار آورده و با استفاده از بروز ترین متد های روز دنیا و همچنین استفاده از آخرین سیستم ها و با کیفیت ترین تجهیزات پزشکی

( دستگاه های مجهز به مولد اشعه ایکس ) میتوانند در سریع ترین زمان ممکنه عکسبرداری پزشکی خود را انجام دهند و همان موقع گزارش پزشک متخصص رادیولوژی را به شما تحویل دهند.

رادیولوژی در منزل با بهره گیری از دستگاه های رادیولوژی و فلورسکوپی کاملا دیجیتال ،همراه دستگاه های پرتابل رادیوگرافی ساده و تخصصی تر در این زمینه ( یعنی به صورت رنگی ) با حداقل دوز اشعه و یا کیفیت های بیشتر به صورت دیجیتال را فراهم میکند. بررسی های اختصاصی از مری و معده ، روده ی باریک ، کلیه و مجاری ادراری ، مثانه، روده ی بزرگ ، رحم و لوله های رحمی و تخمدان ها، میلوگرافی، آرتروگرافی، نفرستوگرافی، یورتروگرافی، تحت هدایت فلوروسکوپی دیجیتال از جمله روش های اختصاصی می باشد که توسط گروهای خدمات درمانی انجام میپذیرد.
دستگاه رادیولوژی از تیوب یا محفظه های اشعه ایی شکل تشکیل شده که در این دستگاه یک جفت الکترود های آند و کاتد وجود دارد.

انرژی بالای اشعه پرتو ایکس تنها می تواند توسط بافت بدنی با تراکم بالا شبیه استخوان جذب شود، در هنگام رادیوگرافی فیلم در پشت بیمار قرار گرفته و بیمار بین فیلم و اشعه ایکس قرار می گیرد.

رادیولوژی در منزل

رادیولوژی در منزل

توسط کالیماتور ناحیه تابش اشعه بر روی بدن بیمار مشخص شده و اشعه از بدن عبور داده می شود و فوتون ها به فیلم برخورد می کنند ،این اتفاق منجر به واکنش شیمیایی در نواحیی که مورد تابش قرار گرفته اند می شود و نواحی سیاه رنگی را بر روی فیلم به وجود می آورند . همچنین انرژی جذب شده توسط استخوان ها نواحی سفید رنگی را روی فیلم ترسیم می کند .
این عملیات رادیوگرافی نامیده می شود که به اشعه ایکس نسبت داده می شود .

کاتد الکترودی است که انرژی الکتریک را با جریان بسیار بالایی آزاد میکند و هنگامی که شروع به انفجار های الکترون میکند انرژی از آن آزاد و حاصل میشود که این انرژی رها شده در کاتد در سمت مقابل توسط آند دریافت میگردد.
آند هم یک نوع الکترودی است که به صورت یک صفحه ساخته شده است واز جنس تنگستن است ( از مهم ترین ویژگی های جنس تنگستن جذب کردن الکترون ها می باشد )، قسمت خارجی تیوب ها از جنس سرب است که از خروج اشعه ایکس در جهات دیگر به غیر از لامپ های اشعه ایکس جلوگیری میکند.

استاندارد های جهانی در دستگاه های رادیولوژی پرتابل رعایت شده است به معنی آن است که درصد میزان اشعه ایکس دستگاه را تا جایی که امکان دارد پایین آورده اند.

در بخش های رادیولوژی در منزل باید از یک سری قوانین و مقرراتی پیروی کرد که بیشتر از حد ممکن از انرژی های موجود استفاده نشود برای فرد در هنگام عکس برداری و همچنین برای افراد همراه بیمار که در اتاق حضور دارند از طریق قطعه های تشکیل شده از سرب حفاظت شود.

واحد های رادیولوژی در منزل در اسرع وقت ثبت شده به منزل و یا محلی که بیمار میخواهد اعزام میشوند و از اندام های دچار مشکل عکس برداری های لازم را انجام میدهند و عکس های گرفته شده توسط دستگاه با وضوح و کیفیت فول اچ دی ( full HD ) برای بیماران پست میشود و همچنین عکس ها را میتوان از طریق فضا های اینترنتی ارسال کرد.

رادیولوژی در منزل

رادیولوژی در منزل ارسطو

رادیولوژی در منزل به معنی :
۱- عدم معطلی و خسته شدن بیمار در ترافیک و انتظار کشیدن برای افراد جلوتر از نوبت در مراکز درمانی
۲-کمک به حفظ آرامش و آسایش بیمار
۳- کاهش خطرات ناشی از انتقال بیمار
۴- حذف هزینه های انتقال بیمار به مراکز درمانی
۵- تحویل رادیوگرافی بلافاصله پس از انجام و مراحل پروسه آن.
۶- حس انسان پسندانه و کمک به بیماران
۷- رعایت کلیه شئونات اخلاقی و انسانی
۸- استفاده از کارشناسان متعهد وبا تجربه کافی
۹- رعایت حقوق میزبان و حفظ اسرار و حریم های خصوصی افراد
۱۰- حفاظت کامل بیمار ، اطرافیان ، بویژه کودکان در برابر پرتو
۱۱- عدم دخالت و اظهار نظر افراد غیر متخصص در امور غیر از وظیفه متخصصان
۱۲- دقت و سرعت عمل بالا و جلوگیری از تلف شدن وقت میزبان
تمامی امکانات فوق برای بیمارانی می باشد که در متن فوق ذکر شده و درخواست رادیولوژی در منزل را داند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *