برترین مرکز خدمات پرستاری در ایران
تهران، خیابان مدنی شمالی، بالاتراز مترو سبلان،
کوچه رمضانی، پلاک29، واحد3
پشتیبانی 24/7
02177261673
پاسخگوئی شبانه روزی
اعزام نیرو در کمترین زمان

تزریقات در منزل

تزریقات در منزل یکی از خدمات پرستاری است که از اهمیت بالایی برخوردار است، هر کسی در هر ساعت از شبانه روز ممکن است نیاز به تزریق داشته باشد. مشکلاتی وجود دارد که باعث می‌شود یک فرد ترجیح دهد از خدمات تزریقات در منزل به جای رفتن به مراکز درمانی استفاده کند. آیا یک فرد معمولی می‌تواند تزریق را در منزل انجام دهند؟ ممکن است در هر خانواده‌ای فردی وجود داشته باشد که اصول اولیه تزریقات را بلد باشد یا حتی این کار را قبلا انجام داده باشد. اما بهتر است کار تزریقات توسط یک پرستار که دانش و تجربه این کار را درد انجام شود تا در صورت وجود مشکل بتواند سریعا آن را تشخیص دهد.

تزریقات-در-منزل

 جهت ارتباط با واحد پشتیبانی کلیک کنید

عواملی که باعث می شود از خدمات تزریقات در منزل استفاده کنید؟

افراد یا مجبور هستند از خدماتی مانند تزریقات در منزل استفاده کنند یا بین رفتن به یک مرکز درمانی و انجام تزریق در منزل گزینه دوم را انتخاب می‌کنند در ادامه به مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود افراد برای درمان، تزریقات در منزل را انتخاب کنند، اشاره می‌کنیم.

فواید-تزریقات-در-منزل

بیماری

افراد بیمار ممکن است به جای رفتن به بیمارستان ترجیح دهند، تزریقات در منزل انجام شود. هم‌اکنون خود بیمارستان یکی از مراکزی است که می‌تواند بیماری‌های مختلفی را به افراد انتقال دهد پس برای جلوگیری از این اتفاق بعد از یک بار مراجعه به دکتر و دریافت داروهای خود، در صورتی که داروی تزریقی دارد که امکان انجام تزریق آن در منزل وجود دارد، می‌توانید آن  را در منزل انجام دهید. برخی تزریقات به ندرت وجود دارد که نباید در منزل انجام شود که حتما دکتر تاکید می‌کند اما بعد از دریافت داروهای خود اگر دکتر شما چیزی نگفت از او سوال کنید که آیا امکان تزریق در منزل برای این داروها وجود دارد یا خیر؟

کهولت سن

معمولا بیرون رفتن از خانه برای افراد مسن کار سختی حال اگر کمی بی‌حال یا مریض هم باشند، خدمات تزریقات در منزل کار را برای افراد پیر بسیار راحت کرده و برای انجام تزریقات نیازی به بیررون رفتن از خانه ندارند، کافی است با یک تلفن به مراکز خدمات پرستاری، درخواست خود را اعلام کنند. خدمات پرستاری ارسطو به صورت 24 ساعته در حال ارائه خدمات به کاربران است که بدون نگرانی از این که الان ساعت چند است درخواست پرستار برای انجام تزریقات بدهید.

شلوغ بودن مراکز درمانی

شلوغ بودن مراکز درمانی یکی از مشکلاتی است که همیشه افراد هنگام مراجعه به یک بیمارستان، کلینیک و مطب با آن روبه‌رو هستند و فرقی هم نمی‌کند که این مراکز دولتی یا شخصی باشند. معمولا همیشه تعدادی بیمار در  صف قبل از شما وجود دارد. این موضوع باعث می‌شود شما ساعات طولانی را مجبور باشید برای یک تزریق ساده معطل شوید. اما خدمات تزریقات در منزل این مشکل را برای شما حل می‌کند اگر از آن دسته از افرادی هستید که حوصله معطلی در بیمارستان را ندارید می‌توانید به راحتی از خدمات تزریقات در منزل استفاده کنید.

ترافیک

اگر مرکز درمانی برای تزریقات در نزدیکی محل سکونت شما وجود نداشته باشد، شما باید با ماشین به یک مرکز مراجعه کنید. حال تصور کنید ساعت مورد نظری که برای تزریقات است در ساعت شلوغی و ترافیک است پس شما باید مدت زمانی را از استراحت و کار خود بزنید تا بتوانید در یک مرکز درمانی کار تزریقات را انجام دهید. به جای این همه رفت و آمد تزریقات را در منزل انجام دهید تا زمان بیشتری برای انجام کارهای خود داشته باشید.

بارداری

بارداری در خانم‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخور دار است و باید به سلامتی خود در این دوران توجه ویژه‌ای داشته باشند. در دوران بارداری باید به صورت مراتب پزشک معالج آن‌ها را معاینه کند. حال اگر در این میان نیاز به تزریقات مرتب نیز داشته باشند روزانه رفتن به بیمارستان می‌تواند برای آن‌ها آزاردهنده باشد. هم چنین رفتن زیاد به بیمارستان خود می‌تواند منجر به انتقال بیماری به ویژه خانم‌های باردار که سیستم بدنی حساس تری دارند، شود. در زمان بارداری می‌توانید از تزریقات در منزل برای حل مشکلات خود استفاده کنید.

تزریقات در منزل برای کودکان

بسیاری از کودکان از دکتر و بیمارستان می‌ترسند، حال اگر بدن آن‌ها به هر دلیلی نیاز به تزریق داشته باشد ترس آن‌ها چند برابر می‌شود و ممکن است از رفتن به دکتر ممانعت کنند. در این هنگام بهترین راه استفاده از خدماتی مانند تزریق در منزل است تا یک پرستار در محل مورد نظر حاضر شده و در کمترین زمان ممکن کار تزریق را انجام دهد.

تزریقات-در-منزل-برای-کودکان

انواع تزریقات در منزل

تزریقات انواع مختلفی دارد که همه آن‌ها را نمی‌توان در خانه انجام داد، اما بسیاری از تزریقات قابل انجام در منزل هستند. در ادامه به معرفی چند نوع از تزریقاتی که بیشتر در منزل انجام می‌شود، اشاره می‌کنیم.

تزریقات داخل جلدی

قبل از تزریقات باید یک تست حساسیت گرفته شود که به دارو، حساسیتی نداشته باشید. به این نوع تزریق داخل جلدی گفته می شود که معمولا در نواحی بالا بازو، میانه ساعد، کتف و بالای سینه که هیچ مو و وریدی ندارد کمی از دارو را به زیر پوست برای تست حساسیت تزریق می‌کنند.

تزریق زیر جلدی

نوعی تزریق است که باید دارو آرام وارد بدن شود، برای این روش از نوعی تزریق به نام زیر جلدی استفاده می‌شود. نواحی مناسب شامل مواردی مانند اطراف ران، قسمت تحتانی دیواره شکم و بافت چربی، قسمت پایین و پشتی و خلف بازوها می‌شود.

تزریق عضلانی

تزریق عضلانی یکی از رایج‌ترین انواع تزریق است و معمولا در ناحیه باسن انجام می‌شود. معمولا زمانی از طریق عضلانی استفاده می‌شود که بیمار جذب گوارشی را نتواند انجام دهد.

تزریقات وریدی

تزریق وریدی به تزریقی می گویند که داخل رنگ انجام شود. این نوع تزریق زمانی است که بیمار قادر به دریافت مایعات از طریق دهان نباشد.

تزریقات داخل مفصلی

تزریقات داخل مفصل برای درمان بیماری‌هایی مانند آرتروز و التهاب است. اگر تزریق داخل مصرفی در منزل انجام شود، معمولا هدف از آن کاهش درد است. از تزریق داخل مفصلی برای وارد کردن دارو به مفصل دارای غده سرطانی و از بین بردن عفونت‌های موجود در بافت مفاصل نیز استفاده می‌شود، اما در این شرایط معمولا تزریقات در بیمارستان صورت می‌گیرد.

تزریقات در منزل شامل تزریق سرم می‌شود؟

در پاسخ باید بگوییم بله. علاوه بر تزریقات آمپول‌های مختلف که در منزل قابل انجام هستند، برای تزریق سرم نیز می‌توانید از خدمات تزریقات در منزل استفاده کنید و بدون درد سر سرم خود را بزنید.

هزینه تزریقات در منزل

هزینه تزریقات در منزل با در نظر گرفتن دو موضوع مشخص می‌شود. اولین مورد نوع و تعداد تزریقات شما است و دومین مورد هزینه رفت و آمد پرستار به محل مورد نظر شما است. می‌تونید به صورت تلفنی از این هزینه‌ها آگاهی پیدا کنید. اما با توجه به مزیت‌هایی که برای شما به همراه دارد، بسیار ارزشمند خواهد بود.

قیمت-تزریقات-درمنزل

عوارض بد تزریق کردن

همان طور که پیش‌تر اشاره کردیم حتی اگر فردی در خانواده است که توانایی تزریق را دارد بهتر است برای این کار از یک پرستار که تجربه دارد کمک بگیرید. در این بخش به برخی از عوارض ناشی از بد تزریق کردن می پردازیم. برخی از این مشکلات در کوتاه مدت و بدون نیاز به پزشک حل می شود اما در برخی موارد ممکن است به بدن آسیب جدی تر وارد شود و نیاز به مراجعه پزشک داشته باشید. ممکن است شما بعد از تزریق شاهد مواردی مانند تورم، درد و کبودی در محل تزریق باشید در این صورت می توانید کمی کیسه اب گرم یا حوله گرم روی محل تزریق قرار دهید تا کبودی، ورم و درد آن از بین برود. اما در صورت آسیب‌رسانی به رگ و عضلات، خونریزی و عفونت در اسرع وقت باید به پزشک معالجه کنید تا مانع از بروز مشکلات خطرناک شوید.

سخن آخر

ما در مجموعه خدمات پرستاری ارسطو مهم‌ترین خدماتی که می‌تواند به بیماران و بهبود آن‌ها کمک کند از جمله اعزام پرستار به منزل، اعزام آمبولانس به منزل، اجاره دستگاه اکسیژن ساز (به ویژه در دوران کرونا به سالمندان زیادی از این راه کمک کردیم) را ارائه می‌دهیم.