اصول صحیح تغذیه برای داشتن دوره سالمندی سالم و با نشاط اجتماعي
2 ژانویه, 2019
پرستارسالمند در منزل باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
14 ژانویه, 2019

فیزیو تراپی سالمندان

سالمندان با بالا رفتن سن و کاهش فعالیت دچار ناتوانی و ضعف بدن می شوند لازم می باشد تحت نظر فیزیوتراپیست حرکات تمرینی مناسبی را انجام دهند تا از بروز مشکلات مانند شکستگی های مفاصل, ازکارافتادگی پیشگیری شود.

فیزیوتراپی در منزل بیمار 

برخی از بیماران آسیب دیده که به فیزیوتراپی نیاز دارند و به دلیل سن بالا یا نوع بیماری قادر به خروج از منزل نیستند ، می توانند از خدمات فیزیوتراپی مرکز پرستاری ارسطو جهت فیزیوتراپی در منزل و محل کار خود استفاده نمایند.

در فیزیوتراپی در منزل ، فیزیوتراپیست با تمامی تجهیزات و وسایل مورد نیاز فیزیوتراپی به منزل بیمار مراجعه می کند تا فیزیوتراپی در منزل و محل کار بیمار انجام شود.

روشها و ابزار مورد استفاده در فیزیوتراپی

فیزیوتراپی در منزل روشی از درمان می باشد که با استفاده از جریانات الکتریکی،تجهیزات مکانیکی ، تمرین های ورزشی و سایر عوامل فیزیکی به درمان اختلالات و بیماری های ماهیچه ای، عصبی و اسکلتی پرداخته می شود. همچنین در فیزیوتراپی در منزل از پرتوهای فروسرخ و فرابنفش ، گرما ، نور ، جریان برق و ورزش به منظور درمان استفاده می گردد

فیزیوتراپیست با استفاده از تجهیزات مختلف مکانیکی و الکتریکی ، فعالیتهای فیزیکی و تمرینات ورزشی به پیشگیری و یا درمان مشکلات بیماران می پردازد

خدماتی که هنگام فیزیوتراپی در منزل توسط فیزیوتراپیست خانم و آقا ارائه می شود

استفاده از دستگاه الکتروتراپی در منزل

دستگاه الکتروتراپی دستگاهی است که با امواج الکتریکی، مشکلاتی از جمله درد ها و گرفتگی های عضلانی را کاهش میدهد. دستگاه الکتروتراپی به صورت پرتابل ( قابل حمل و انتقال) نیز وجود دارد که باعث شده فیزیوتراپی در منزل معنا پیدا کند. الکتروتراپی یکی از شاخه های مهم فیزیوتراپی است که امروزه میتوانید به کمک آن ها بسیاری از مشکلات از جمله کمردردها، دردهای مفصلی، عضلانی ،دردهای ناشی از قاعدگی و … را برطرف سازید. لازم است بدانید دستگاه های قابل حمل یاد شده تمام امکانات دستگاه های موجود در مراکز درمانی که اندازه بزرگی دارند را دارا بوده و هیچ مشکلی برای استفاده توسط فیزیوتراپ ها ندارد.

انجام درمان با دست در منزل

یکی از قسمت های مهم که در فیزیوتراپی بسیار پر کاربرد می باشد انجام حرکات با دست توسط فیزیوتراپیست است که برای بیماری های حرکتی، کنترل درد، بیماری های شغلی و … است.

از جمله خدماتی که توسط فیزیوتراپیست در منزل قابل ارائه می باشد:

  • توانبخشی عضلات زانو
  • کاهش درد سیاتیک
  • فیزیوتراپی انحرافات ستون فقرات
  • فیزیوتراپی پس از جراحی های ترمیمی
  • توانبخشی متعاقب آسیب های ورزشی
  • توانبخشی کمر
  • انجام تمرین درمانی در منزل

یکی از کارهای دیگری که در فیزیوتراپی در منزل انجام میشود تمرین درمانی است. در تمرین درمانی انجام ورزش ها و حرکات مختلف به بیمار آموزش داده می شود یا بر روی او انجام میشود. همچنین انجام ماساژ درمانی، آب درمانی و … نیز جزو تمرین درمانی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت
واحد زخم بستر
واحد ارتباط با مشتری
واحد تجهیزات پزشکی
تماس مستقیم