برترین مرکز خدمات پرستاری در ایران

تهران، خیابان مدنی شمالی، بالاتراز مترو سبلان،
کوچه رمضانی، پلاک29، واحد3
پشتیبانی 24/7
02177990001
پاسخگوئی شبانه روزی
اعزام نیرو در کمترین زمان
18 اسفند 1402 توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

استخدام مراقب سالمند در منزل

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

استخدام مراقب سالمند در منزل

در این مقاله در مورد استخدام پرستار سالمند در منزل صحبت خواهیم کرد. همان طور که می‌دانید بسیاری از افراد زمانی که به دوران پیری می‌رسند، ممکن است دچار بیماری‌ها و یا ناتوانایی‌های شوند و جهت ادامه‌ی زندگی نیاز داشته باشند که فردی در کنار آن‌ها بوده و به آن‌ها در فعالیت‌های روزانه‌شان کمک کند. بنابراین می‌توان گفت که سالمندان ممکن است نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای داشته باشند. برای آن که سالمندان عزیز بتوانند در این دوران از زندگی خود، فردی را به عنوان مراقب در کنار خود داشته باشند، می‌توانند فردی را به عنوان پرستار استخدام کنند.

استخدام مراقب سالمند در منزل

البته باید بگوییم که استخدام پرستار سالمند در منزل باید با دقت بسیار زیادی انجام شود. فردی که می‌خواهد از یک سالمند مراقبت کند، باید یک سری اطلاعات و مهارت‌هایی داشته باشد تا از پس این کار بربیاید. به عنوان مثال بسیاری از سالمندان ممکن است دچار ناتوانی‌های شدید و یا بیماری‌های مزمنی شوند، بنابراین فردی که می‌خواهد مراقبت از این افراد را به عهده بگیرد، باید دانش و مهارت‌های لازم برای کمک به این افراد را داشته باشد.

امروزه بسیاری از افراد به دنبال پرستار سالمند هستند و روز به روز هم، درخواست برای خدمات پرستاری رو به افزایش است. ما در این مقاله قصد داریم نکاتی را در رابطه با استخدام پرستار سالمند در منزل جهت مراقبت از سالمند، خدمت شما عزیزان توضیح دهیم.

استخدام پرستار سالمند مناسب

برای استخدام یک پرستار سالمند مناسب، می‌توانید از راه‌های زیر استفاده کنید:

1. آگهی استخدام: می‌توانید آگهی استخدام برای جستجوی پرستار مناسب در رسانه‌های مختلف منتشر کنید، از جمله روزنامه‌ها، وب‌سایت‌های استخدامی، و شبکه‌های اجتماعی. در آگهی خود نیازهایتان را واضح توضیح دهید.

2. ترجیحاً از سایت‌ها و وب‌سایت‌های خدمات استخدامی آنلاین استفاده کنید.

3. مشاوره با مؤسسات خدمات به‌خانه: معمولاً مؤسسات خدمات به‌خانه افرادی با تجربه و مهارت در اختیار دارند. با تماس با این مؤسسات، می‌توانید نیازهای خود را بیان کنید و آنها ممکن است یک پرستار مناسب را به شما معرفی کنند.

4. مشوره با پزشک یا متخصص سالمندان: پزشک یا متخصص سالمندان می‌توانند به شما راهنمایی کنند و پرستار مناسب را معرفی کنند.

5. مصاحبه و انتخاب: بعد از یافتن چند نفر از پرستاران ممکن، با آنها مصاحبه کنید و تجربه کاری، مهارت‌ها و تطابق شخصیتی آنها را بسنجید. انتخاب پرستاری که به نظر شما مناسبترین است.

پیشنهاد می‌شود توجه کافی به تجربه و مهارت‌ها، مجوزهای لازم و توصیه‌نامه‌های پرستاران داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که پرستار انتخابی با نیازهای سالمندتان سازگار است. همچنین، مشخصات و توافق‌نامه استخدام را به دقت مطالعه کنید.

 

استخدام پرستار سالمند در منزل

همان طور که در بخش قبلی هم اشاره کردیم، امروزه بسیاری از افراد به دنبال پرستاری هستند که بتواند خدمات بسیار خوبی را به سالمند آنان ارائه دهد. به دلیل آن که افراد قصد دارند این پرستاران در محیط منزل از سالمند آن‌ها مراقبت کند، به دنبال پرستاری هستند که به او اطمینان کامل داشته و یا به بیان دیگر مطمئن باشند که توانایی انجام این کار را دارد.

ما در این مقاله قصد داریم جهت کمک به شما عزیزان، بگوییم که در چه مواقعی نیاز به استخدام پرستار سالمند در منزل دارید:

 • بسیاری از خانواده ترجیح می‌دهند که سالمندشان پس از عمل‌هایی همچون جراحی که معمولا پس از آن نیاز به فیزیوتراپی، کار درمانی و … است، به جای آن که سالمندشان را مرتب این طرف و آن طرف ببرند، از فردی به عنوان پرستار جهت انجام این خدمات استفاده کنند.
 • همچنین ممکن است فرد نیاز به پرستاری داشته باشد که بتواند در منزل خدمات ویژه‌ی پرستاری را ارائه دهد و از وسایل پزشکی برای کمک به سالمند استفاده کند.
 • سالمندانی که در طول روز بیش‌تر تنها هستند و یا دچار آلزایمر می‌شوند، بهتر است که برای جلوگیری از خطرات دیگر برای آن‌ها، از پرستاری در منزل جهت مراقبت از سالمند استفاده کنند.
 • همچنین سالمندانی که در حرکت ناتوان هستند، بهتر است که فردی را برای مراقبت کردن از آن‌ها در کنارشان باشد.
 • علاوه بر تمامی موارد بالا، استخدام پرستار سالمند در منزل، می‌تواند به تجدید قوای اعضای خانواده کمک کند و در وقت و هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی نماید.

بنابراین دقت داشته باشید که اگر یکی از موارد بالا، شامل حال سالمند شما می‌شد، در صورت داشتن شرایط لازم به سراغ استخدام پرستار جهت مراقبت از سالمند خود در منزل بروید.

پرستار سالمندان باید چه ویژگی هایی داشته باشند

مراقب سالمند

در بخش قبلی توضیح دادیم که در چه مواقعی نیاز است که در منزل، پرستاری را برای مراقبت از سالمند خود استخدام کنید. حال اگر بخواهید پرستاری را استخدام کنید، باید بدانید که آیا ویژگی‌های پرستار مورد نیاز شما را دارد یا خیر. در این بخش از مقاله به طور کلی توضیح خواهیم داد که در هنگام استخدام پرستار سالمند در منزل باید به چه ویژگی‌هایی در فرد توجه کرد.

 • سن پرستار برای مراقبت از سالمند مناسب باشد.
 • دارای سابقه‌ی کاری در زمینه‌ی مراقبت از سالمند باشد.
 • به اموری همچون آشپزی و منزل، وارد باشد.
 • باشخصیت، دلسوز، مؤدب و صبور باشد.
 • در مورد انواع داروها، شناخت کافی داشته باشد.
 • دارای تحصیلات باشد و به کار خود تعهد داشته باشد.
 • به کار خود علاقه‌مند باشد و سالمند در کنار او احساس راحتی داشته باشد.
 • دوره‌های لازم استخدام پرستار سالمند در منزل را گذرانده باشد و مدرک آن را دریافت کرده باشد.
 • در زمان حضور در منزل سالمند پرانرژی باشد و با افراد حاضر در منزل به خصوص سالمند، خوش برخورد باشد.
 • به هیچ گونه مواد مخدری حتی سیگار، اعتیاد نداشته باشد.
 • از نظر روحی و جسمی مشکلی نداشته باشد.

در واقع باید بگوییم که اگر فردی قصد داشته باشد به عنوان پرستار سالمند، استخدام شود، باید ویژگی‌های بالا را داشته باشد. مراقبت از سالمند کار راحتی نیست و فرد باید توانایی، مهارت و صبر خود را بالا ببرد، تا بتواند بهترین عملکرد را از خود نشان دهد. همچنین لازم است بدانید که استخدام پرستار سالمند در منزل، مزیت‌های بسیار زیادی دارد که در بخش بعدی در رابطه با این مزیت‌ها صحبت خواهیم کرد.

مطالعه کنید: استخدام مراقب بیمار در منزل

مزیت های استخدام پرستار جهت مراقبت از سالمند در منزل

مزیت_های استخدام پرستار برای مراقبت از سالمند

در بخش قبلی مقاله در مورد خصوصیات یک مراقب سالمند، توضیحاتی را خدمت شما عزیزان ارائه دادیم. همان طور که گفتیم امروزه درخواست برای استخدام پرستار سالمند در منزل زیاد شده است و این می‌تواند به دلیل مشغله‌های اعضای خانواده‌ها باشد که نسبت به قدیم، افزایش یافته است. بنابراین بسیاری از خانواده‌ها تصمیم می‌گیرند که جهت مراقبت از سالمند خود، فردی را استخدام کنند. لازم است بگوییم که مراقبت از سالمند سختی‌های بسیار زیادی دارد و استخدام مراقب سالمند، می‌تواند برای خانواده‌ها، کمک بسیار بزرگی باشد. ما به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم از خدمات پرستاری ارسطو استفاده کنید. مزیت‌های استخدام پرستار سالمند در منزل از آن عبارت‌اند از:

 • ارائه‌ی خدماتی باکیفیت عالی با وجود پرستاران که جهت مراقبت از سالمندان، آموزش‌های ویژه‌ای دیده‌اند.
 • ایجاد فضای راحت و امن برای سالمند و در دسترس بودن خدماتی که سالمند به آن‌ها احتیاج دارد.
 • برخور عالی و سازگار بودن با سالمند و دیگر اعضای خانواده
 • افزایش شادی و سلامتی در سالمند به دلیل حضور وی در خانه و رفت و آمد راحت دیگر اعضای خانواده
 • کاهش استرس سالمندان و افزایش طول عمر آنان
 • کمک به سالمند جهت انجام فعالیت‌های روزانه

همان طور که در موارد بالا توضیح دادیم، استخدام پرستار سالمند در منزل، می‌تواند برای خانواده‌ها کمک بسیار بزرگی باشد. بنابراین اگر نیاز به مراقب سالمند دارید، هر چه سریع‌تر اقدام کنید و به سالمند خود کمک کنید زندگی آسان‌تری و شاد‌تری را داشته باشد.

مزیت‌های استخدام پرستار برای مراقبت از سالمند

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با استخدام پرستار سالمند در منزل صحبت کردیم و دانستید که وجود پرستاری با توانایی و مهارت‌های لازم جهت انجام این کار، می‌تواند تا چه اندازه به افراد خانواده کمک کند. در ابتدای مقاله توضیح دادیم که چه زمانی نیاز است که از یک مراقب سالمند کمک بگیرید و به سالمند خود کمک کنید، محیط بهتری برای زندگی داشته باشد. البته همان طور که در بخش‌ دوم از مقاله هم توضیح دادیم، باید در هنگام استخدام مراقب سالمند، دقت لازم را داشته باشید و فردی را انتخاب کنید که ویژگی‌های لازم جهت مراقبت از سالمند شما را داشته باشد. در بخش دوم مقاله توضیح دادیم، زمانی که می‌خواهید پرستاری را جهت مراقبت از سالمند خود استخدام کنید، باید به چه خصوصیاتی در او توجه کنید.

همچنین توضیح دادیم که مراقبت از سالمند کار آسانی نیست و اگر پرستاری مطمئن را استخدام کنید، می‌توانید کمی از دغدغه‌های خود جهت مراقبت از سالمندتان را کم کنید. به این منظور در بخش آخر مقاله توضیح دادیم که استخدام پرستار سالمند در منزل، می‌تواند چه مزیت‌هایی را برای سالمند و اعضای خانواده‌ی او در پی داشته باشد.

عنوان های جستجو شده برای این مطلب:

 • https://nurse21 com/استخدام-مراقب-سالمند-در-منزل/
درباره مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *