در خرید تشک مواج باید به چه نکاتی توجه کنیم

دستگاه بای پپ چیست
24 جولای, 2019
ونتیلاتور خانگی چیست؟
24 جولای, 2019

در خرید تشک مواج باید به چه نکاتی توجه کنیم

در خرید تشک مواج باید به چه نکاتی توجه کنیم

در خرید تشک مواج باید به چه نکاتی توجه کنیم

در خرید تشک مواج باید به چه نکاتی توجه کنیم

تشک ها در خواب و استراحت انسان بسیار مبحث مهمی است به دلیل اینکه یک انسان در حالت عادی یک یک سوم عمر خود را خواب است.
هر تشکی که در بازار موجود است از کاربرد و امکانات خاصی بهره می برد ، افراد عادی و بدون مشکل در هر حالتی از تشک میتوانند بخوابند و معمولا از تشک های معمولی و رایج در بازار استفاده میکنند .

برخی از افراد با مشکلات خاصی رو به رو هستند و باید از تشک هایی در هنگام خواب استفاده بکنند مانند افراد با بیماری های کمر و نخاع ، سالمندان ، بیماری های حرکتی و… میتواند کمکی بسزا در روند استراحت و خواب این قشر افراد داشته باشد.

تشک های مواج بسیار برای افراد فوق الذکر مفید است و باید به این موضوع بپردازیم که تشک های مواج برای جلوگیری از کمر درد ، گردن درد ، گرفتگی عضلات بعد از خواب میشود .

نکاتی که باید در خرید یک تشک مواج در نظر بگیریم

بیشترین کاربردی که تشک های مواج دارد برای جلوگیری از زخم بستر است ولی به غیر از این مورد تشک های مواج برای افرادی که جراحت یا عمل دیسک کمر ، نخاع  ، گردن را دارند باید به روی تشک های مواج دوران نقاهت خود را بگذارنند به دلیل اینکه تشک های مواج میتواند سیستم مهره ها و جایگیری مناسب فرد در تشک را هدایت کند.

در خرید تشک مواج باید به چه نکاتی توجه کنیم

در خرید تشک مواج باید به چه نکاتی توجه کنیم

تشک های موج دار از انواع بیماری های پوستی جلوگیری میکند و بعضی از این مدل تشک ها به غیر از تخت در
سطوح دیگر مانند صندلی یا ویلچر هم قابل استفاده می باشد .

در کل باید هنگام خرید تشک مواج به

۱- هزینه خرید

تشک های موج دار معمولا گران تر از تشک های عادی و رایج در بازارها است ولی باید در نظر گرفت که چه مدلی و چه تقاضایی از تشکی که میخواهیم خریداری کنیم باید داشته باشیم تا مجبور به پرداخت کردن هزینه های گزاف نشویم.

۲-اندازه تشک

تشک های موج دار یا تشک های مواج در اندازه و شکل های مختلفی است ولی خریدن سایز دلخواه مانند ارتفاع و طول و عرض تشک بسیار موضوع مهم و قابل توجهی است.

۳-نوع مصرف

یک سری از تشک های مواج برای استفاده معمولی است و در بعضی از شرایط خیلی از افراد برای بیماری که دارند باید تشک های مواج تهیه کنند، پس رابط کاربری و نوع استفاده آن از تشک با فرد دیگر بسیار متفاوت است.

در قسمت نوع مصرف باید این موضوع را قید کنیم که یک سری افراد بستری میشوند بر روی این نوع تشک ها که بستری در این تشک ها به دوسته موقت و دائمی تقسیم میشود

۱-۳-بستری موقت

بعضی از افراد برای این که مهمان های خود را به خوابیلذت بخش دعوت بکنند تشک های مواج را جایگزین تشک های عادی و معمولی خود کرده اند ، برخی دیگر برای بیماری های موقت مانند کمر درد و یا گردن درد های سطحی از تشک های موج دار استفاده میکنند

۲-۳-بستری های دائمی

اگر شما در منزل فردی را دارید که از ناراحتی گردن درد، کمر درد و… نمیگذارد که خوابی آسوده داشته باشد شما باید این مسئله را کاملا جدی بگیرید به دلیل اینکه فرد بیمار نیاز به یک استراحت مناسب و خوابی آسوده دارد

تشک های مواج باید بر روی تشک هایی که نه بسیار نرم و نه بسیار سفت هستند مورد استفاده قرار گیرند (مانند تشک خوشخواب و یا ۳ پتو روی هم بر روی زمین ). لازم به ذکر است که تشک هایی که بسیار نرم هستند باعث از بین رفتن کارایی تشک های مواج و تشک هایی که بسیار سفت هستند باعث آسیب رسیدن به بیمار می شوند. برای راه اندازی دستگاه باید ۲ شیلنگ دستگاه را از یکسو به ۲ خروجی موتور کمپرس و از سوی دیگر به ۲ ورودی تشک متصل کرد. دستگاه را روشن کرده و به مدت ۲۰ دقیقه صبر کنید و بعد یک ملحفه بر روی تشک پهن کنید و بیمار را روی تشک بخوابانید. لازم به ذکر است که موتور کمپرس دستگاه باید شبانه روز روشن باشد و هر ۲ شبانه روز یک ساعت به دستگاه استراحت دهید در ضمن مصرف برق این دستگاه ها مانند یک لامپ کم مصرف می باشد پس نگران پول برق نباشید.

تشک های غیر استاندارد میتواند باعث شروع ناراحتی های پوستی بشود و اگر تشکی که استفاده میکنید رویه آن از الیاف نباشد امکان بیماری های آلرژی و خارش و سوزش را همراه داشته باشد

بنابراین باید تشکی را انتخاب بکنید که وقتی برای استراحت و خوابیدن از آن استفاده میکنید عضلات شما درگیر و یا دچار پرفتگی نشود. انواع تشک های طبی موجود که سطوح آن سفت و غیر قابل انعطاف پذیری است ، برای سلامتی فرد و به خصوص پیشگیری از گودی کمر و فاصله میان مهره های آن بسیار مفید است.
برخی افراد فکر میکنند که تخت هایی وسطشان از گودی برخوردار است برای خوابی آسوده و آرامش در تمامی عضلات بسیار مطلوب است ولی باید این موضوع را بیان کنیم که این طرز فکر کاملا اشتباه است و هر چه تخت از استانداردها دور بشود برای آسایش خواب انسان مضر و زیان آور تر است

در خرید تشک مواج باید به چه نکاتی توجه کنیم

در خرید تشک مواج باید به چه نکاتی توجه کنیم

از نکاتی دیگر در ارتباط با خرید تشک های مواج میتوانیم بگوییم تشکی  مناسب است که وزن بیمار را به راحتی تحمل کند به دلیل این که اگر تحمل وزن تشک بیشتر باشد میتواند جلوی مشکلات را بگیرد
زمانی که بیمار از تشک های مواج استفاده نمیکند باید از پمپ آن را به حالت خاموشی تغییر داد

تشک های مواج برای استفاده تمامی افراد می باشد حتی افرادی که عمل های سنگین کمرو گردن انجام نداده اند میتوانند استفاده کنند و عاملی باشد برای پیشگیری از دردها و زخم های ناشی از بد خوابیدن و یا استراحت بر روی تشک های سفت یا خیلی نرم .

امروزه با توجه سنگینی کارهای روزمره و سنگین بود وزن افراد در دنیا میتواند تشک های مواج از درد های کمر و گردن و… جلوگیری کند و از بهترین موارد میتوانیم اشاره کنیم که تشک های مواج دارای ویژگی و فواید بسیار زیادی است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازگشت
واحد زخم بستر
واحد ارتباط با مشتری
واحد تجهیزات پزشکی
تماس مستقیم