برترین مرکز خدمات پرستاری در ایران
تهران، خیابان مدنی شمالی، بالاتراز مترو سبلان،
کوچه رمضانی، پلاک29، واحد3
پشتیبانی 24/7
02177261673
پاسخگوئی شبانه روزی
اعزام نیرو در کمترین زمان
26 خرداد 1401 توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

نمونه گیری خون در منزل

نمونه گیری خون در منزل

شکی نیست که هر فردی در طول زندگی خود می تواند چندین بار تحت آزمایش های تشخیصی قرار گیرد. آزمایش خون یکی از مهم ترین آزمایشاتی است که برای درمان و تشخیص بیماری ها استفاده می شود. فاکتورهای زیادی در آزمایش خون کامل وجود دارد، بنابراین این آزمایش احتمالاً یکی از مفیدترین انواع آزمایش است. این آزمایش شمارش کامل خون را در نظر می گیرد و سطح بحرانی هر عامل ممکن است نشان دهنده وجود یک یا چند بیماری در بدن فرد باشد.

نمونه گیری خون در منزل

حتی در برخی موارد برای اکثر ما پیش آمده که به خاطر عدم دسترسی به یک آزمایشگاه مطمن و یا نداشتن زمان کافی از انجام  برخی آزمایش یا تست ‌ها منصرف شده باشیم. امروزه با توسعه خدمات در حوزه پزشکی، حتی در شلوغ ترین ساعات روز نیز می توان بدون اتلاف وقت و انرژی، خدمات آزمایشگاهی مورد نظر را در منزل دریافت کرد. آزمایش خون در منزل، یکی از خدمات زیرمجموعه‌ی نمونه گیری در منزل است.

 جهت ارتباط با واحد پشتیبانی کلیک کنید

آزمایش خون کامل به چه معناست؟

معیارهای مختلفی برای آزمایش خون وجود دارد که همه آنها مهم هستند. برای مثال می توان به تست عملکرد کبد، تست چربی خون، تست هورمون زنانه، تست تیروئید، تست پروستات و … اشاره کرد. همه چیز نیاز به نمونه خون دارد که به راحتی در خانه انجام شود.

وقتی صحبت از آزمایش خون کامل می شود، منظور همان آزمایش cbc است. به این آزمایش، آزمایش خون کامل نیز می گویند. آزمایش و عملکرد سلول های خونی شامل گلبول های قرمز، گلبول های سفید و پلاکت ها می شود.

 

خواندن جواب آزمایش خون در منزل

خواندن نتیجه آزمایش خون به شما کمک می کند اطلاعات کلی در این زمینه به دست آورید. برای این کار لازم است به شاخص های آزمایش خون، محدوده طبیعی، محدوده خطر و عوامل موثر بر نتیجه در هر  آزمایش آشنایی کامل داشته باشید.

چه زمانی نمونه گیری در منزل توصیه می شود؟

بسیاری از افراد به دلیل شرایط خاص نمی توانند به آزمایشگاه مراجعه کنند. به عنوان مثال، افراد تازه عمل شده، بیماران، افراد دارای معلولیت، افراد مسن، کودکان یا زنان باردار نمی توانند در آزمایشگاه بنشینند و منتظر بمانند. به همین دلیل، بهتر است از خدمات تزریق در منزل استفاده کنید.

همچنین خانه برخی افراد دور از آزمایشگاه بوده و انجام آزمایش در منزل مانع از رانندگی آنها می شود. برخی دیگر نیز برنامه های بسیار فشرده ای دارند و زمان کافی برای رفتن به آزمایشگاه ندارند. در این شرایط بهترین راه استفاده از خدمات ارائه شده توسط مجموعه بازدید از منزل: نمونه برداری و تست در منزل است.

آزمایش خون در منزل با نسخه پزشک

آیا تا به حال در مورد سلامت و ایمنی سالمند خود شک کرده اید تا حدی که دوست دارید یک معاینه کامل بدون نسخه برای او انجام دهید؟ برای مثال ممکن است احساس کنید که علائم کمبود ویتامین دارد یا بدنش کلسیم پایینی دارد اما نمی خواهید برای تست این موارد به پزشک مراجعه کنید، در این صورت پرستار سالمند در منزل می تواند نمونه گیری خون را برایتان انجام دهد.

از طرف دیگر، شاید تصمیم داشته باید فقط یکی از آزمایش های خود را که پزشک برایتان نوشته انجام دهید. در این صورت یک کپی برای  مراکز نمونه گیری خون در منزل ارسال کنید تا بتوانید کارشناس را برای نمونه برداری به منزل شما بفرستید. تمامی مراحل ثبت نام و مشاوره رایگان می باشد.

 

خدمات آزمایش خون در منزل

 

خدمات آزمایش خون در منزل

خدمات آزمایشگاهی نمونه گیری خون در منزل با امکانات پیشرفته می توانید هر آزمایشی را که می خواهید در منزل برایتان انجام دهد:

 • آزمایش ژنتیک
 • آزمایش PCR، آزمایش آنتی بادی
 • نمونه برداری در منزل زمانی که کودک استرس دارد و نسبت به محیط آزمایشگاه واکنش بدی نشان می دهد.
 • آزمایش های دیابت، تیروئید
 • آزمایش ادرار و کشت CBC
 • بسته کامل شامل HBV، HCV، HIV، RUBELLA G&M، CMV G&M
 • غربالگری خانگی بارداری شامل تست پاپ، HPV، غربالگری سه ماهه اول، غربالگری سه ماهه دوم، تیتراسیون بتا و بتا.
 • معاینات خانگی زنان: معاینات زنان طبق بسته انتخابی انجام می شود و برخی از آزمایشات از این سه بسته شامل شمارش خون و کم خونی، تیروئید، ویتامین D، بیلی روبین، پتاسیم، اوره ، نیتروژن، کراتینین، آنزیم های کبدی و… وجود دارد که البته اینها نمونه ای از عواملی هستند که در این کنترل نقش دارند.
 • چکاپ های خانگی آقایان: چکاپ های آقایان نیز به سه دسته تقسیم می شوند و شامل تست هایی مانند CBC، کم خونی، قند ناشتا، استاندارد پروتئین فاز حاد، لیپیدها، کراتینین، آلکالین فسفاتاز، هورمون تیروئید، کراتین فسفوکاناز و … می باشد.
 • چک های خانم ها و آقایان سالمند در خانه. این آزمون که به صورت پکیج برای سالمندان، آقایان و بانوان ارائه می شود، به سه دسته تقسیم می شود:

1- کلسیم پروستات فسفر بیلی روبین. آنزیم های کبدی؛ اوره و شکر؛ بسته پایه شامل کراتینین اسید اوریک CBC و غیره

2- بسته های متداول شامل سطوح هورمون تیروئید، پروتئین در مرحله حاد، کشت اسهال، زمان پروترومبین، هموگلوبین A و C، ویتامین D، خون جادویی در نمونه های اسهالی و غیره می باشد.

3- پکیج کامل شامل تیروکسین، پروتئین کل، هورمون پروستات آزاد، ویتامین B12، کراتین فسفوکیناز، کشت و آنالیز ادرار، آلبومین خون و غیره می باشد.

 

مراحل ثبت درخواست خدمات نمونه گیری در منزل

یافتن زمان و خدمات آزمایشگاهی می تواند در شهرهای پرجمعیت یک چالش باشد. مراکز خدمات پرستاری  علاوه بر کارهای متفرقه مانند اجاره دستگاه اکسیژن ساز توانسته اند در زمبنه نمونه گیری خون در منزل هم کار را برای کاربران خود آسان کنند زیرا اکثر افراد به خاطر داشتن مشکلات حرکتی می توانند در منزل خود بدون این که در مسیرهای شلوغ و پر سر و صدا حرکت کنند نمونه خون را برای آزمایشگاه مورد نظر ارسال کنند.

نحوه درخواست برای آزمایش خون در منزل:

بر روی دکمه ثبت نام کلیک کرده و مراحل پیش رو را با دقت چاسخ دهید.

در فرم ظاهر شده لطفا اطلاعات خود را پر کنید.

پس از بررسی اطلاعات کارشناس با شما تماس گرفته و درخواست شما را تکمیل می کنند.

برای نمونه گیری و دریافت خدمات، بهتر است مکان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

شما می توانید مکان آزمایش را در خانه یا محل کار انتخاب کنید.

مراحل انجام خدمات آزمایش خون در منزل

پس از تکمیل فرم درخواست، صفحه شما بررسی و تایید می شود و برای یک متخصص تست نمونه در منزل یا محل کار ارسال می شود.

لازم است قبل از نمونه آزمایشی محیط آماده شود تا خون هدر نرود و بعد از اتمام کار در شرایط خاص نمونه به آزمایشگاه تحویل داده شود.

با پرسیدن زمان دریافت پاسخ آزمون، می توانید جواب آزمون را در پروفایل خود مشاهده کنید.

چطور می ‌توان به آزمایش خون در منزل اعتماد کرد؟

حال این سوال برایتان پیش می آید که چگونه به آزمایش خون خانگی اعتماد کنیم؟

فردی که از طرف خدمات پرستاری برای انجام نمونه گیری خون به منزل یا محل کار شما اعزام می شود آموزش های مناسبی را در این زمینه دیده و در کار خود خبره و متخصص است. همچنین تمامی افرادی که با خدمات پرستاری ارسطو کار می کنند مراحل بسیار سختی را پشت سر گذاشته اند. این تکنسین ها آگاهی عمیقی از جمع آوری، شرایط نمونه‌گیری، نگهداری و انتقال نمونه های خون به آزمایشگاه دارند و با تجهیزاتی مانند یخچال به منزل یا محل مورد نظر فرستاده می شوند.

فواید آزمایش خون در منزل

 

فواید آزمایش خون در منزل

آزمایش در خانه از بسیاری جهات مهم است و ممکن است گزینه بهتری نسبت به دریافت خدمات آزمایشگاهی باشد:

 • دسترسی سریع و آسان

دیگر لازم نیست برای تست های خانگی و قرار ملاقات به آزمایشگاه بروید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به صورت آنلاین ثبت نام کنید یا با مرکز خدمات بهداشتی و تشخیصی تماس بگیرید. سپس متخصص به خانه شما می آید و آزمایشات مورد نظر شما را انجام می دهد.

 • ذخیره زمان

زمان با ارزش ترین چیزی است که ما هر روز از دست می دهیم، بنابراین اگر بخواهیم در همه چیز وقت بگذاریم، از فعالیت های اصلی خود باید صرف نظر کنیم. اکنون می توانید با پر کردن فرم و صرفه جویی در زمانی که باید در ترافیک های سخت آزمایشگاهی خود تلف کنید، آزمایش را در خانه انجام دهید.

با انتخاب نمونه گیری خون در منزل هم کار پزشکی خود را انجام می دهید و هم به کارهای بیرون سریعتر می رسید. بنابراین، اگر به پاسخ فوری نیاز دارید، این گزینه در وقت شما نیز صرفه جویی می کند.

 • کیفیت بهتر خدمات

با انجام تست در منزل، تکنسین های آزمایشگاه دقت و تمرکز بیشتری روی نحوه عملکرد آن خواهند داشت و کیفیت تست شما بالاتر می رود.

 • رعایت پروتکل‌های بهداشتی

امروزه که کرونا بسیار شایع است، می ‌توانید با انجام یک آزمایش خانگی از شر ویروس کرونا خلاص شوید.

 • شرایط سخت بیمار

اگر بیمار شما قادر به حرکت نیست، یا با مشکل زخم بستر در منزل مواجه است شما میی توانید در خانه با یک آزمایش خانگی او را از رفت و آمدهای شلوغ دور کرده و راحت کارش را جلو ببرید.

سخن آخر

بسیاری از افراد هر از گاهی برای بررسی سلامت خود به پزشک و آزمایشگاه مراجعه می کنند و از خود در برابر این بیماری محافظت می کنند، مهم نیست شما در چه سنی هستید ولی این نکته را فراموش نکنید که جابجایی یا کمبود وقت، ناتوانی در مراجعه به آزمایشگاه، مشکلات ترافیکی و… بعث شده تا خدمات نمونه گیری خون در منزل بهترین راه حل برای این مشکلات باشد. چرا که کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن به منزل شما می آیند و  جوابدهی هم کاملاً بصورت آنلاین تحویل بیمار می شود.

 

درباره مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *