۵ علامت مهم کمبود منیزیم (بخش اول)
19 جولای, 2017
آلزایمر و علایم اولیه این بیماری
22 جولای, 2017

۵ علامت مهم کمبود منیزیم (بخش دوم)

۵ علامت مهم کمبود منیزیم (بخش دوم)

ادامه …

۳- افسردگیافسردگی

در گذشته وقتی دکترها از منیزیم برای درمان اختلالات روحی استفاده کردند، متوجه ارتباط بین میزان کم منیزیم و افسردگی شدند. علم جدید نیز این یافته را دوباره به اثبات رساند. در بسیاری از بیمارانی که خودکشی کرده بودند میزان این عنصر حیاتی و مهم بسیار پایین بوده است. قابل ذکر است مزیت بسیار مهم منیزیم بر دیگر داروهای ضد افسردگی رایج، فقدان عوارض جانبی ناشی از مصرف این قبیل داروها است.

۴- عملکرد غیر طبیعی بدن

میزان کم منیزیم در بدن ممکن است بر عملکرد ماهیچه های سراسر بدن از جمله عضله و ماهیچه های قلب تاثیر بگذارد. همچنین ممکن است سبب تپش نامنظم قلب که به آن آریتمی هم می گویند بشود. آریتمی یکی از عوامل اصلی سکته قلبی و سکته مغزی هست. به همین علت بسیاری از پزشکان برای درمان بیماران مبتلا به آریتمی از داروی حاوی منیزیم استفاده می کنند.

۵- سنگ کلیه

اکثر مردم اعتقاد دارند که سنگ های کلیه به دلیل وجود کلسیم اضافی بوجود می آیند ولی واقعیت چیز دیگری است، در حقیقت کمبود منیزیم سبب ایجاد سنگ کلیه می شود. به این طریق که منیزیم با جلوگیری از چسبیدن کلسیم به یون اگزالات مانع تشکیل این سنگها می شود. سنگ های کلیه سبب ایجاد دردهای شدید می شوند و بسیاز زجر آور هستند، بنابر این خوب است بدانید که چیزی به سادگی مکمل های منیزیم می تواند از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری کند.

البته واضح است که در صورت وجود هر کدام از این علامت ها ابتدا باید با پزشک خود مشاوره کنید و از مصرف خودسرانه مکمل خودداری کنید. همچنین بهتر است از رژیم غذایی پیروی کنید که سرشار از مواد غذایی حاوی منیزیم باشد. مانند بامیه، تخمه آفتابگردان، تخمه کدو، لوبیا قرمز، بادام و بادام هندی و اسفناج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازگشت
واحد زخم بستر
واحد ارتباط با مشتری
واحد تجهیزات پزشکی
تماس مستقیم