ویلچر و واکر
31 ژانویه, 2017
زردی نوزاد
اجاره دستگاه زردی نوزاد (فتوتراپی)
11 فوریه, 2017

دستگاه ساکشن

SUCTION_MACHINE

دستگاه ساکشن

یک دستگاه مکنده با طرز کار جاروبرقی که با ایجاد خلاء، ترشحات داخل ریه را که به دلیل وجود یک جسم خارجی ( لوله ی تراکستومی ) در نای بسیار بیشتر ازحد معمول می شود بیرون می کشد. 

ساکشن روشی است جهت تمیز کردن ترشحات با استفاده از فشار منفی و یک سایز مناسب از کاتتر ساکشن است. این پروسیجر ممکن است توسط پرستاران و تیم درمانی در یک موقعیت اورژانسی انجام شود و یا قسمتی از فرایند مراقبت بیمار باشد.

هدف از انجام ساکشن دهانی حفظ رطوبت و سلامت دهان بیمار با داشتن خون و ترشحات استفراغی در یک موقیعت اورژانسی است.

همچنین هدف از ساکشن تراشه خارج کردن ترشحات ریوی در بیماری است که قادر به سرفه موثر جهت خارج کردن ترشحات ریه نمیباشد.بیمار ممکن است کاملا هوشیار یا درجاتی از کاهش سطح هوشیاری باشد.

 

 

 

 

موارد استفاده از دستگاه ساکشن

  1. برداشتن سریع محلول‌های شستشو از ناحیه زخم
  2. خالی کردن حفرات آبسه
  3. مشخص کردن محل خونریزی دهنده با خشک نگه داشتن آن ناحیه
  4. پاک کردن راه تنفسی بیمار

مطالب مهم دیگر از جمله: پرستار سالمند، درمان زخم بستر، تزریقات در منزل و اعزام آمبولانس به محل را در صورت تمایل می توانید مطالعه کنید.

دستگاه ساکشن

انواع ساکشن:

۱- ساکشن مرکزی

۲- ساکشن پرتابل (قابل حمل)

طریقه کار کردن دستگاه ساکشن

به منظور فشار منفی دستگاه ساکشن از ابزار های مختلفی استفاده می کند، بعضی از ساکشن ها از سیلندرها استفاده می کنند که نیاز به روغن برای عملکرد خود ندارند و بعضی دیگر با روغن کار می کنند. نوع دیگر جهت ایجاد فشار منفی از طریق فشار ایجاد شده متراکم توسط اکسیژن در مخازن اکسیژن استفاده می کنند. نوع دیگر ساکشن ها برای مواقع اظطراری در آمبولانس ها به همراه ست اکسیژن استفاده می گردد.

نحوه خرید و قیمت دستگاه ساکشن

شرکت خدمات پرستاری ارسطو با تجربه بیش از ۱۰ سال به صورت شبانه روز در خدمت شما عزیزان می باشد. برای مشاوره رایگان در مورد این محصول و دیگر محصولات می توانید با شماره های زیر در تماس باشید.

 

شماره های تماس:

2 دیدگاه ها

  1. آرمان فرهانی گفت:

    سلام این مرکز در زمینه نگهداری کودکان بسیار مهارت دارند . من زمان زیادی سر کار هستم و این مرکز به خوبی از کودک من نگهداری میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازگشت
واحد زخم بستر
واحد ارتباط با مشتری
واحد تجهیزات پزشکی
تماس مستقیم