زخم بستر
زخم بستر چیست؟
12 جولای, 2017
۵ علامت مهم کمبود منیزیم (بخش دوم)
19 جولای, 2017

۵ علامت مهم کمبود منیزیم (بخش اول)

۵ علامت مهم کمبود منیزیم (بخش اول)

بسیاری افراد از اهمیت بالای منیزیم در بدن اطلاع ندارند در صورتیکه این عنصر برای قلب و مغز وعملکرد ماهیچه های حیاتی و همراه با ویتامین Dو K برای افزایش و بهبود سلامت استخوان ها ضروری است. کمبود منیزیم به قدری شایع است که به جرات می توان گفت درصد قابل توجهی از آدمها به آن مبتلا هستند و خودشان هم بی خبرند.

پنج علامت هشدار دهنده زیر ممکن است کمبود این عنصر حیاتی و مهم را نشان دهد:

۱-  کم شنوایی یا زنگ زدن گوش  کم شنوایی یا زنگ زدن گوش

صدای زنگ در گوش و یا وزوز گوش و نیز کم شنوایی از علائم شایع کمبود مینزیم است. مطالعات بسیاری درباره ارتباط سلامت گوش و میزان منیزیم در بدن انجام شده است. یکی از این تحقیقات مشخص کرده است که درفایت مقدار کافی از این عنصر از تشکیل رادیکال های آزادی که به ناشنوایی منجر می شود جلوگیری می کند. در تحقیق دیگری نیز معلوم شده است که اکثر موارد مکمل های منیزیم به درمان بیمارانی که دچار کم شنوایی شده بودند کمک کرده تا آنها طی سه ماه شنوایی خود را دوباره به دست آورند.

 

 

 

 

۲- گرفتگی عضلاتگرفتگی عضلات

منیزیم برای بهبود عملکرد عضلات عنصری حیاتی است. بدون این عنصر بدن ممکن است دچار رعشه یا تشنج شود، زیرا این عنصر اجازه می دهد ماهیچه ها در حالت شل و ریلکس باشند. به همین علت است که برای مثال از قطره اکسید منیزیم برای تسکین درد زایمان استفاده می کنند و به همین دلیل منیزیم در بسیاری مکمل های خواب آور یافت می شود. بنابراین نبود مقدار کافی این عنصر ممکن است به تیک های ماهیچه های صورت ، گرفتگی یا لرزش پاها به هنگام خواب منجر شود.

 

ادامه دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازگشت
واحد زخم بستر
واحد ارتباط با مشتری
واحد تجهیزات پزشکی
تماس مستقیم