چگونه محل زندگی و وسایل شخصی سالمند و بیمار را ضدعفونی کنیم؟

زخم بستر در سالمندان
1 آگوست, 2020
مزایای رادیولوژی در منزل
1 آگوست, 2020

چگونه محل زندگی و وسایل شخصی سالمند و بیمار را ضدعفونی کنیم؟

در این مدتی که با ویروس کرونا دست و پنجه نرم کردیم و نیز گریبان گیر ما شده است، با وجوداینکه استرس و ترسی را در همه ایجاد کرده ولی باعث شده بیشتر به ضدعفونی کردن و بهداشت فردی و جمعی توجه کنیم. متاسفانه سالمندان و افرادی که دچار بیماری های خاص از جمله قلبی،ریوی و…هستند بیشتر درمعرض خطرویروس کرونا میباشند.

برای اینکه خطر ابتلا به ویروس در افراد بخصوص افراد سالمند و بیمارکاهش پیدا کند اقداماتی باید انجام شود:

یکی از اقداماتی که خطر ابتلا شدن را کاهش میدهد ضدعفونی کردن منزلشان بطور مرتب میباشد. برای ضدعفونی کردن ابتدا باید دستکش دست کنید وسپس سطوح راضدعفونی کنید.

برای ضدعفونی کردن تمام سطوح وقسمت های خانه ازمواد شوینده آنتی باکتریال استفاده کنید.

اولین قسمتی که باید میکروب زدایی شود دستگیره درب ورودی است.دستگیره درب ورودی نیزمیتواند کانونی باشد برای این ویروس زیراهردفعه برای وارد شدن، دست های آلوده شما با آن برخورد میکند. با قرار دادن یک بسته پدالکی درکنار در مطمئن میشوید که مرتبا دستگیره در بعد از باز شدن تمیز میگردد.

آشپزخانه میتواند محلی باشد برای اینکه ویروس کرونا در آن گسترش پیدا کند. تمام سطوحی که در حین پختن غدا به آن دست زده میشود میتواند ویروس را منتقل کند پس باید تمام سطوح از جمله ظروف، قاشق، چنگال و لیوان و نیر سطح میز ناهارخوری دائم تمیز شوند.

بعداز تمیزکردن تمام سطوح آشپزخانه به اتاق ها رسیدگی میکنید. یادتان باشد تمام ملحفه ها، روی بالش ها و حوله ها را دائما با آب گرم و مواد شوینده ضدعفونی کننده شسته شوند زیرابهترین مکان برای رشد ویروس میباشند. بهتراست دراین روزها از حوله یکبار مصرف استفاده شود و در صورت استفاده از حوله پارچه ای هر سه چهار روزیکبار باید با حوله تمیز تعویض گردند و پس از شسته شدن و خشک شدن، برای ازبین بردن میکروب ها بهتر است اتو شوند.

سرویس های بهداشتی که شامل حمام و توالت است باید با دقت بیشتری میکروب زدایی شوند زیرامکان هایی هستند که زودبه زود کثیف میشوند و چون محلی مناسبی است برای ویروس، باید دائم ضدعفونی شوند. توجه داشته باشید که قبل از اینکه سیفون توالت فرنگی را میکشید درب آن را گذاشته باشید تا میکروب در هوا پخش نشود. هنگام میکروب زدایی در این دومکان ازهیچ محلی غافل نشوید، زیرا محیط مستعدی برای رشد ویروس است. بنابراین دوش، کاشی،دیوار،سقف،سینک دستشویی،پرده حمام،فن تهویه و…را برای از بین بردن باکتری‌ها تمیز وضدعفونی کنید. هرهفته، لگن توالت فرنگی را تمیزکنید وبرای اینکارمیتوانید از برس توالت ومواد تمیزکننده برای شستن درون توالت فرنگی استفاده کنید.

سطل زباله ها رافراموش نکنیم.آن ها منبع رشد ویروس هستند و بهتراست هرشب خالی شوندو شسته وضدعفونی گردند.برای شستن آنها میتوانید با یک برس بلند واسپری ضدعفونی کننده به طورکامل آنها را تمیز کرده تا هیچ باکتری درآن نماند.

در این روزها دقت وهوشیاری بیشتری نیاز است که مواظب سلامت خود واطرافیانمان باشیم. مخصوصا افراد سالمند و بیماراز لحاظ قوای بدنی ضعیف ترهستند و نیزمراقبت بیشتری احتیاج دارند. با نظافت کامل و رعایت بهداشت میتوانید ویروس ها و میکروب ها را از خود دور نگه دارید.

 

شماره تماس : ۷۷۲۶۱۶۲۸-۷۷۲۶۱۶۷۳ -۰۹۳۳۵۱۶۴۵۶۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازگشت
واحد زخم بستر
واحد ارتباط با مشتری
واحد تجهیزات پزشکی
تماس مستقیم