دیابت و اختلال در عروق و اعصاب پا
23 دسامبر, 2018
والدین به هر رفتار نامناسب کودک خود برچسب پرخاشگر نزنید
2 ژانویه, 2019

پرستاری از سالمند مبتلا به فشار خون

پرستاری از سالمند مبتلا به فشار خون

افراد سالمند اغلب با مشکلات مربوط به فشارخون دست و پنجه نرم می‌کنند به همین دلیل آن ها باید تحت نظر یک پرستار سالمند کارآزموده باشند تا فشار خون آن‌ها را کنترل کند و در حدود نرمال نگه دارد.

پرستار سالمند باید این نکته را به یاد داشته باشد که فشار خون کنترل نشده برای سالمندان بسیار خطرناک است و به هیچ وجه نباید نادیده گرفته شود. سالمندانی با فشارخون بالا، بیشتر در معرضِ خطر سکته و حمله های قلبی قرار دارند، در حالی که افرادی که مبتلا به فشارخون بسیار پایین هستند بیشتر در معرض غش و از حال رفتن قرار دارند. بنابراین پرستار سالمند باید این دو نکته را به عنوان عوارض مربوط به فشار خون بالا و پایین به یاد داشته باشد به همین دلیل فشارخون افراد سالمند باید به صورت منظم اندازه گیری شود.

پرستار سالمند باید به سالمند یادآوری کند که هر زمانی که برای چکاپ به پزشک مراجعه می کند از او بخواهد که فشار خونش را اندازه گیری کند و یا سالمندان با خریداری دستگاه‌های مربوط به اندازه گیری فشارخون می‌توانند از پرستار سالمند خود بخواهند که فشار خونشان را به صورت منظم کنترل کند. این عمل برای افرادی که مبتلا به فشار خون هستند از اهمیت بالایی برخوردار است و برای افرادی که به فشار خون مبتلا نیستند نیز به عنوان یک عامل پیشگیری‌کننده محسوب می‌شود و به تشخیص به موقع بیماری کمک می‌کند.

استخدام پرستار سالمند برای افرادی که مبتلا به فشار خون بالا هستند بسیار حائز اهمیت است زیرا پرستار سالمند به آن‌ها در مصرف به موقع داروها و فواصل زمانی مناسب کمک می‌کند این موضوع یعنی مصرف به موقع دارو برای سالمندان مبتلا به فشار خون بالا از اهمیت بالایی برخوردار است.
حضور پرستار سالمند در منزل می‌تواند ربسک مشکلات مربوط به فشارخون را در سالمندان کاهش دهد و در صورت بروز مشکل نیز پرستار سالمند می‌تواند درخواست کمک کند.

مراقبت در منزل برای افراد دارای فشارخون

فشارخون کنترل نشده، سالمند را در معرض خطر حمله‌های قلبی، سکته، بیماری‌های شدید کلیوی و یا حتی مشکلاتی در زمینه ی بینایی سالمند می شود
یکی از راه‌هایی که پرستار سالمند می‌تواند برای جلوگیری و کنترل فشار خونِ سالمند از آن استفاده کند تغییر سبک زندگی سالمند است. تغییر سبک زندگی به معنای انجام ورزش های سبک ، تغییر رژیم غذایی و ترکیب داروها است.

پرستار سالمند باید این نکته را به یاد داشته باشد که غالبا، داروهای فشارخون برای کنترل فشارخون سالمند ممکن است به تنهایی کافی نباشند و سالمند به استفاده از دو یا تعداد بیشتری دارو نیاز داشته باشد.

پرستار سالمند باید مراقب باشد که سالمند حتما داروهایی را که توسط پزشک تجویز شده است مصرف کند. اگر داروهایی را که سالمند مصرف می‌کند بر روی او اثرجانبی داشته باشد پرستارسالمند باید مراتب را به پزشک اطلاع داده تا داروی متفاوت و جایگزینی را تجویز نماید که دیگر عوارض جانبی برای سالمند نداشته باشد.

3 دیدگاه ها

  1. صبا گفت:

    من از این مرکز مراقب برای مادرم گرفتم که توی تخت بودن االان با مراقباتاشون کاملا خداروشکر سرحال شدن و راه میرن . واقعا راضی هستم . خدا پشت پناهتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازگشت
واحد زخم بستر
واحد ارتباط با مشتری
واحد تجهیزات پزشکی
تماس مستقیم