جوان سازی و جراحی زیبایی در سالمندان
4 مارس, 2019
پرستار کودک در منزل
8 جولای, 2019

مسافرت سالمندان

توصیه هایی برای مسافرت سالمندان

سالمندان باید با احتیاط به سفر بروند و اغلب سفر رفتن آنها با دشواری هایی همراه خواهد بود اما با این وجود سفر برای روحیه سالمند بسیار مفید می باشد و او را مدتی از یک نواختی و کسالت روزمره گی نجات می دهد .
با توجه به اینکه تعطیلات عید نوروز در راه است و زمان خوبی برای سفر می باشد ، اگر سالمند هستید یا سالمندی در منزل دارید لازم است به این نکات توجه کنید وسپس برای مسافرت آماده شوید …

 

در صورت ناراحتی قلبی سفر هوایی ممنوع!

اگربا بیماری فشارخون ، سکته قلبی و یا نارسایی قلبی مواجه هستید با هواپیما به مسافرت نروید و حدالامکان با خودروی شخصی یا قطار به سفر بروید .

 

مسافرت به شهرهای خیلی سرد یا خیلی گرم ممنوع!

افراد سالمند باید به شهرهایی که دمای خیلی پایین یا خیلی بالایی دارند سفر نکنند زیرا افزایش ناگهانی دمای هوا باعث کاهش آب بدن سالمند و افزایش ضربان قلب او می شود و از طرفی سرمای زیاد هم باعث افزایش فشار خون می شود که برای سالمند با سابقه سکته قلبی بسیار خطرناک می باشد 

 

قبل از سفر با پزشک تان مشورت کنید 

سالمندی که به بیماری دیابت مبتلا می باشد در صورتی که بیماری اش به ثبات رسیده باشد می تواند به سفر برود و لازم است قبل از آن با پزشک مشورت کند .

 

در سفر مواظب غذاخوردن تان باشید

در طی سفر مانند منزل غذاهای رژیمی با چربی و نمک محدود نوش جان کنید تا بیماری چربی خون ، فشارخون و قندخون سالمند با چالش روبه رو نشود .

 

داروهایتان را فراموش نکنید

حتما داروهایتان را همراه داشته باشید و از داروهای خواب در طی سفر استفاده نکنید . راه رفتن زیاد ، حمام کردن با آب زیر ۲۰ درجه ، زیر آفتاب ماندن و پرخوری سالمند توصیه نمی شود.

 

بهتر است سالمند رانندگی نکند

اگر سالمند پشت فرمان نشسته و ناگهان دچار درد در ناحیه سینه شد ، باید رانندگی را متوقف کند و به خودش فشار نیاورد . اگر مجبور شدید که شما راننده باشید هر دو ساعت یک بار توقف کنید و هرگز در شب رانندگی نکنید .

 

از قبل برای سفر آماده شوید

سالمندان باید از یک ماه قبل از سفر وضعیت سلامت شان را کنترل کنند تا اگر لازم است پزشک آزمایش هایی را انجام دهد و سلامت قلب و اندام های حیاتی سالمند سنجیده شود 

سفرهای طولانی نروید

سفر سالمند به وضع سلامتی و جسمانی او مرتبط است اما در کل سفرهای طولانی برای سالمندان توصیه نمی شود.

پیشنهاد مطالعه:

جوان سازی و زیبایی سالمندان 

مراقبت از سالمند در ایام نوروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازگشت
واحد زخم بستر
واحد ارتباط با مشتری
واحد تجهیزات پزشکی
تماس مستقیم