چگونه محل زندگی و وسایل شخصی سالمند و بیمار را ضدعفونی کنیم؟
1 آگوست, 2020
پرستار ویژه کار (ICU کار) در منزل
1 آگوست, 2020

مزایای رادیولوژی در منزل

رادیولوژی یک فرایند عکسبرداری از بخش­ های مختلف بدن می­باشد که توسط تکنسین­های مخصوص انجام می­گیرد. رادیولوژی عکسبرداری را با اشعه X، اولتراسوند، سی تی اسکن و پت اسکن انجام می­دهد که متداول­ترین اشکال آن می­باشد.

این فرایند از لحاظ نوع آن و ساز وکار عملیات عکسبرداری به دسته ­­های مختلفی تقسیم می­شود و کاربردهای مختلفی دارد:

رادیوگرافی: از اشعه X برای مشاهده استخوان­ها، قفسه سینه یا شکم که به آن پرتونگاری هم می­گویند؛ استفاده می­گردد.

CT (توموگرافی کامپیوتری): با استفاده از دستگاه­ های خاصی، تصویربرداری از نواحی خاص بدن مانند دهان در زوایا و ابعاد مختلف انجام می­گیرد.

MRI: در این روش از امواج رادیویی و میدان مغناطیسی برای عکسبرداری استفاده می­شود.

ماموگرام: در این روش از اشعه ایکس اغلب برای عکس برداری از بافت­های سینه (پستان) استفاده می­شود.

سونوگرافی (اولتراسوند):  در این روش امواج صوتی­ای وجود دارند که تصاویر متحرکی را ایجاد می­کنند و پزشک از طریق مشاهده این تصاویر روی صفحه نمایش، از وضعیت بیمار آگاه می­شود. از سونوگرافی اغلب برای اکوکاردیوگرام (اکوی قلب) و همچنین معاینه رحم در دوران بارداری استفاده می­شود.

فلوروسکوپی: در این روش از اشعه ایکس برای ایجاد تصاویر متحرک و آنی از درون بدن استفاده می­شود. فلوروسکوپی، کاربردهای زیادی دارد که مهم­ترین آن­ها معاینه دستگاه گوارش است.

پزشکی هسته ای: در این روش از مواد رادیواکتیو به صورت محدود و کنترل شده برای ایجاد روشنایی و در نتیجه مشاهده­ فرایندهای درونی بدن استفاده می­شود.

انجام رادیولوژی در منزل

با پیشرفت تکنولوژی، امکاناتی فراهم شده است که تکنسین­ها می­توانند کل فرایند رادیولوژی را در منزل انجام دهند. آن­ها تجهیزات عکسبرداری را آماده کرده و آزمایش مورد نظر را طبق دستورات پزشک در منزل انجام می­دهند.

کیفیت تصاویر ثبت شده توسط دستگاه­هایی که در منزل از آن­ها استفاده شده­است، با کیفیت تصاویر ثبت شده با تجهیزات بیمارستانی تفاوتی ندارد. بسیار حائز اهمیت است که از تکنسین­های باتجربه و حرفه­ای استفاده شود که علاوه بر اینکه بر تجهیزات تسلط کافی داشته باشند، در تنظیم زوایای عکس برداری و قرار دادن بدن بیمار در وضعیت­های مناسب نیز حرفه­ای باشند.

مزایای رادیولوژی در منزل

صرفه جویی در زمان: انجام شدن این کار در منزل باعث می­شود در وقت بسیار صرفه جویی شود. بجای آنکه زمان زیادی را صرف رفت و آمد یا انتظار در کلینیک یا بیمارستان کنید، کارتان در مدت کوتاهی انجام می­شود.

گزارش گیری آنی: به واسطه رادیولوژی در منزل می­توانید پس از انجام عملیات عکس برداری، در مدت زمان کوتاهی به گزارش کار دسترسی داشته باشید.

حفاظت از گروه های آسیب پذیر: جابجایی افراد سالمند، معلولین یا کسانی که از مشکلات حرکتی رنج می­برند، فرایندی بسیار سخت و البته پُرخطر است. رادیولوژی در منزل، درواقع اقدامی برای آسان­تر کردن این فرایند و حفاظت بیشتر از این عزیزان است.

افزایش ضریب ایمنی: به علت شیوع ویروس کرونا، شرایط بیش از پیش سخت شده و خارج شدن از منزل در شرایط فعلی، پر از ریسک است. استفاده از خدمات رادیولوژی در منزل، سطح ریسک را کاهش می­دهد و دیگر نیازی نیست در این شرایط به کلینیک­ها و بیمارستان­ها که اماکنی پر خطر محسوب می­شوند، رجوع کنید.

تیم خدمات پرستاری ارسطو به وسیله ی پیشرفته ترین تجهیزات عکس برداری، امکان استفاده از خدمات رادیولوژی در منزل را با کیفیتی متفاوت برای شما همراهان گرامی مقدور ساخته است.

 

شماره تماس : ۷۷۲۶۱۶۲۸-۷۷۲۶۱۶۷۳ -۰۹۳۳۵۱۶۴۵۶۲

1 دیدگاه

  1. bedava گفت:

    Am nevoie urgent de5000 euro pe o perioada de12luni. Wilone Sanford Ola

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازگشت
واحد زخم بستر
واحد ارتباط با مشتری
واحد تجهیزات پزشکی
تماس مستقیم