ویژگی های یک پرستار سالمند حرفه ای
19 فوریه, 2019
اصول مراقبت از نوزاد
24 فوریه, 2019

مراقبت از سالمند در ایام نوروز

 

مراقبت از سالمند در ایام نوروز

سالمندان از لحاظ جسمی، روحی و روانی نیازمند حمایت‌های ویژه‌ای هستند و باید در ایام نوروز برای این گروه‌ها ملاحظات خاصی داشته باشیم.
اگر شما هم افراد سالمندی در خانواده یا پیرامون تان دارید که بیماری یا ناتوانی خاصی دارد، می توانید با پیروی از این نکات ساده به آنها کمک کنید تا آنها هم از این فرصت لذت ببرند.

مراقب باشید تا برنامه دارویی سالمند در طول روزهای پرتب و تاب و شلوغ تعطیلات بهم نریزد. افراد سالمند و سالخورده که نیازهای خاصی هم دارند، ممکن است در شلوغی و ناآرامی های دورهمی های خانوادگی گیج شده و فراموش شوند.

مراقبت از سالمند در ایام نوروز

مراقبت از سالمند در ایام نوروز

اگر دورهمی تعطیلات را در خانه فرد سالمندی می گذرانید که حافظه یا عملکردش مشکلی دارد، چیدمان خانه سالمند را تغییر ندهید چون باعث سردگمی و اضطراب سالمند می شود. اگر هم دورهمی تان در مکانی برگزار می شود که برای فرد سالمند نا آشنا و غریبه است، فرش ها یا قالیچه های لغزنده را از سر راه سالمند بردارید، یا هرچیزی را که می تواند مانعی برسر راه کسی باشد که در حفظ تعادلش مشکل دارد و به سختی راه می رود دور کنید.

مراقب مصرف بیش از حد شیرینی جات باشیم، اگرچه مغزها و آجیل حاوی آنتی اکسیدان می باشد ولی نمک موجود در آن می تواند خطر افزایش فشار خون را به همراه داشته باشد. از آجیل خام بیشتر استفاده شود. از مصرف به موقع دارو غافل نشویم.
“اندوه تعطیلات” احساس جانفرسایی است که می تواند با وجود تمام فعالیت ها و هیجانات مربوط به عید، بازهم بوجود بیاید. اندوه های فصلی می توانند تاثیر چشمگیری بر زندگی افراد سالمند بگذارند. در برخی افراد، اندوه تعطیلات، تشدید افسردگی فعلی را دربر دارد. 
در مرکز پرستاری در منزل ارسطو با پرستاران آموزش دیده و دلسوز آماده پذیرایی از سالمند و عزیز شما هستیم و آرامش و امنیت خاطر شما را در ایام تعطیلات نوروز فراهم میکنیم.شبانه روزی آماده پاسخگویی شماییم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازگشت
واحد زخم بستر
واحد ارتباط با مشتری
واحد تجهیزات پزشکی
تماس مستقیم