راهکارهای درمان زخم بستر سالمندان وبیماران در منزل

سالمندی موفق
27 ژانویه, 2019
برای مبارزه با آلزایمر سالمندی پیاده روی کنید
3 فوریه, 2019

راهکارهای درمان زخم بستر سالمندان وبیماران در منزل

 

استفاده از برخی ویتامین ها از جمله ویتامینA ، C و املاحی مانند زینک (روی) می تواند به بهتر شدن و التیام سریع تر زخم بستر و بهبود بیماری سالمندکمک کند. چنانچه زخم بسترعمقی باشد باید با مواد ضدعفونی کننده زخم را شست تا از سوار شدن عفونت پیشگیری شود و در صورت لزوم باید آنتی بیوتیک خوراکی مصرف کرد.
آموزش افرادی که با سالمند و بیمار در حال زندگی هستند اهمیت ویژه ای در درمان زخم بستر در منزل دارد.آموزش رعایت پوزیشن های سالمند و تغییر پوزیشن متناوب و کاهش فشار در ناحیه زخم بستر بیمار مهمترین اصل است .

نکات مهم برای پیشگیری از ابتلا و تشدید زخم بستر در بیماران

پوست سالمند را روزانه شستشو دهید و با حرکات آهسته خشک کنید و از صابون و مواد شیمیایی اجتناب کنید. برای جلوگیری از خشک شدن پوست سالمند، بلافاصله پس از حمام یا شستشو، از کرم مرطوب کننده استفاده نمایید. رژیم غذایی مناسب بیمار حاوی ویتامین های C،E و کلسیم داشته باشید.
وضع پوست سالمند حداقل یکبار در روز بررسی شود و هر دو ساعت یکبار تغییر وضعیت داده شود و در صورت امکان از تشک مواج استفاده کنید. هنگام جابجایی و یا کشیدن سالمند روی تخت، سطح بدن بیمار و سالمند از روی تخت بیمارفاصله داشته باشد.

راهکارهای درمان زخم بستر سالمندان وبیماران در منزل

راهکارهای درمان زخم بستر سالمندان وبیماران در منزل

بهترین روش های خانگی درمان زخم بستر سالمندان

۱. زخم بستر را کاملا شستشو دهید.
۲. رژیم غذایی

در میان درمان‌های خانگی برای درمان زخم بستر ، رژیم غذایی سالمند یکی از موثرترین‌ها است. رژیم‌های غذایی غنی از ویتامین‌ها و مواد معدنی در جلوگیری از هرگونه عارضه‌ی زخم بستر در منزل بسیار مهم هستند. رژیم سالم سیستم سالم پوست را برای‌تان به ارمغان خواهد آورد. 

برخی از مواد غذایی که باید به رژیم غذایی روزانه‌تان اضافه کنید تا سرعت بهبودی زخم بستر را افزایش دهید، عبارتند از:

غذاهای دریایی


غذاهای دریایی بهترین منبع پروتئین برای سالمند هستند. ماهی قزل آلا، ماهی روغن، ماهی تن و صدف‌ها غذاهای واقعا سالمی هستند. آن‌ها همچنین حاوی امگا ۳ و ۶ هستند که برای پوست و مو مفید است. 
در مرکز خدمات پرستاری در منزل ارسطو با کارشناسان زخم آموزش دیده و با تجربه آماده پاسخگویی و مشاوره رایگان در ضمینه درمان زخم بستر در منزل هستیم 

جهت مشاور رایگان با شماره ۰۹۳۳۵۱۶۴۵۶۲ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازگشت
واحد زخم بستر
واحد ارتباط با مشتری
واحد تجهیزات پزشکی
تماس مستقیم