دندان مصنوعی سالمندان
13 فوریه, 2019
بیماری چربی خون چیست؟
16 فوریه, 2019

تشک مواج مناسب سالمند

 

سالمندانی هستند که به دلیل شرایط خاصی که دارند مجبور هستند به صورت موقت یا دائم در تخت ساکن باشند. لذا برای این افراد باید تشک مناسبی انتخاب گردد تا از ایجاد مشکلات برایشان جلوگیری گردد.

تشک مواج یا تشک ضد زخم بستر

انتخاب تشک مواج برای بیمار و سالمند بسیار مهم است زیرا در جلوگیری از ایجاد زخم بستر نقش به سزایی دارد. اغلب تشک های مواج در سایزهای یک نفره هستند، همچنین قابلیت استفاده ازتشک مواج هم بر روی زمین و هم روی تختخواب وجود دارد.

مزایای تشک مواج 

از مزایای استفاده از تشک مواج پیشگیری و کنترل مشکل زخم بستر است. زخم بستر بر اثر ایجاد فشار مداوم بر روی نقاط خاصی از بدن ایجاد می گردد. مانند: ناحیه ی کمر، پشت بیمار و ناحیه ارنج ها و پاشنه پاوزانوها و….

تشک مواج

تشک مواج

در هنگام خرید تشک مواج به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ 

تشک مواج باید به گونه ای باشد که:
موجب توزیع فشار گردد تا از ایجاد زخم جلوگیری کند.
در انتخاب تشک مواج توجه به وزن بیمار و سالمند بسیار اهمیت دارد.

پمپ باد و کاربرد آن در تشک مواج :

از طریق پمپ باد به راحتی می توانید مقدار هوای مورد نیاز خود را وارد تشک کرده تا بتوانید از آن استفاده نمایید. همچنین در مواردی که بیمارتان مجبور است برای مدت زمان طولانی بر روی تشک باشد، علاوه بر جابجایی فرد بر روی تشک، با کم و زیاد شدن مقدار هوای درون تشک نیز به صورت خودکار، از ایجاد و یا پیشرفت زخم بستر جلوگیری می گردد.

چه کسانی باید از تشک مواج استفاده نمایند؟ 

افرادی که مشکل حرکتی، نخاعی، فلج مغزی، آلزایمر، تحلیل عضلات، آسیب مغزی و … دارند باید از تشک مواج استفاده نمایند. کودکان، زنان باردار و همچنین افراد پیر و سالمند نیازی به استفاده از این تشک ها ندارند.

طریقه ی استفاده از تشک مواج

تشک مواج باید به طور مداوم به پمپ باد متصل باشد تا هوای درون تشک همیشه بصورت تنظیم شده (نه خیلی نرم و نه خیلی سفت باشد) باقی بماند. نگران هزینه برقی مصرفی آن نباشید، زیرا میزان مصرف آن بسیار پایین است.
جهت خرید و اجاره و نصب وآموزش در زمینه جلوگیری از زخم بستر ویا درمان زخم بستر با مشاوران مرکز خدمات پرستاری ارسطو تماس حاصل فرمایید.۰۹۱۲۳۶۸۶۰۶۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازگشت
واحد زخم بستر
واحد ارتباط با مشتری
واحد تجهیزات پزشکی
تماس مستقیم