بیماری چربی خون چیست؟
16 فوریه, 2019
مراقبت از سالمند در ایام نوروز
20 فوریه, 2019

ویژگی های یک پرستار سالمند حرفه ای

 

مواردی که باید از یک پرستار سالمند حرفه ای انتظار داشته باشید

یک پرستار سالمند حرفه ای که از یک مرکزپرستاری یا موسسه دارای مجوز درخواست می شود بهترین گزینه برای کمک به سالمندانی است که با وجود ناتوانی جسمی نیاز به یک زندگی مستقل دارند. استخدام پرستار سالمند برای خانواده یک کار استرس زاست و نیاز به توجه و دقت زیادی دارد.
هنگامی که می خواهید یک پرستار سالمند را استخدام کنید با دقت به او شرح دهیدکه وظایفش را بداند. راجع به خصوصیات سالمند بگویید و ببینید آیا او به جزییات توجه میکند یا خیر. این خیلی مهم است که پرستار سالمند متوجه حساسیت های شما بشود و بی تفاوت از کنار آنها نگذرد. به پرستار سالمند بگویید زمان دارو ها را یادداشت کند. ساعتی که باید آب میوه و یا میوه بخورد و تمام ساعاتی که باید به صورت منظم کاری انجام دهد. پرستار سالمند حرفه ای همه چیز را یادداشت برداری می کند.

 

راجع به ساعات کاری و دستمزدپرستار سالمند واضح و روشن صحبت کنید

دقیقا تعیین کنید که چه ساعاتی نیاز به حضور پرستار سالمند داریدو بابت این کار چه مقدار دستمزد قرار است پرداخته شود. حتی در مورد زمان پرداخت حقوق پرستار سالمندو همچنین نحوه پرداخت هم توافق کنید. مثلا ممکن است یک خانواده توافق کنند که به صورت هفته ای پرداخت شود و یا ماهانه. همچنین توافق شود که حقوق از طریق مرکز پرستاری پرداخت می شود و یا مستقیما به خودپرستار سالمند پرداخت می شود.

ویژگی های یک پرستار سالمند حرفه ای

ویژگی های یک پرستار سالمند حرفه ای

حضور حرفه ای و قابل اعتماد پرستارسالمند

باید توجه کنید که پرستار سالمندی که استخدام نموده اید آیا از مرکزپرستاری معتبری آمده است. حتما با موسسه هماهنگ کنید و راجع به مدارک شناسایی و اسناد تضمینی با آنها صحبت کنید تا مطمئن باشید تمامی مدارک نزد مرکز پرستاری موجود است. ظاهر پرستار سالمند را نیز بررسی کنید. آیا بهداشت را رعایت میکند؟ آیا لباس های مناسب می پوشد؟ آیا ظاهری مرتب دارد؟ پرستار سالمند نباید مشکلات شخصی و خانوادگی خود را به اشتراک بگذارد. درست است که باید یک رابطه دوستانه بین اعضای خانواده و پرستار شکل بگیرد، ولی این به این معنا نیست که پرستارسالمند تمامی مسائل شخصی خود را برای خانواده و سالمند بازگو کند

آموزش های مورد نیاز

قبل از استخدام ازمرکز پرستاری حتما در مورد توانایی های پرستار سالمند سوال کنید. پرستار سالمند باید یک سری آموزش های اولیه را دیده باشد. آموزش هایی نظیر رفتار با سالمند و اصول اولیه نگهداری از سالمند و در موارد که نیاز به اطلاعات پرستاری و توانایی ها و مهارت های خاصی می باشد حتما با مرکز در میان بگذارید. مهارت هایی مانند تزریقات، تعویض پانسمان، درمان زخم بستر و…. 

 

ارتباط مداوم و پشتیبانی ۲۴ ساعته

حتما به صورت مستمر با پرستار سالمند خود در ارتباط باشید. از او باید بخواهید که وضعیت سالمند را برای شما شرح دهد.. 
همچنین از سالمند خود در مورد میزان رضایت وی از پرستار سوال کنید. تمامی موارد دور از انتظار و ناخواسته را با مرکز پرستاری در میان بگذارید و اگر مشکلی پیش آمد حتما از آنها بخواهید که حل کنند و خودتان مستقیم وارد جریان نشوید. موسسه موظف است امور مربوط به پرستار را بررسی و حل و فصل نماید.

 

توجه به نیاز های پرستار سالمند

درست است که شما پرستار سالمند را استخدام کرده اید که امور منزل و سالمند را انجام دهد و در ازای آن حقوق دریافت کند، اما همیشه در نظر داشته باشید صرف نظر از شغل و سن او، مراقب هم گاهی خسته می شود و نیاز به محبت و توجه خانواده دارد. سعی کنید او را درک کنید وگاهی برای خواسته های او تلاش کنید. مطمئن باشید در صورت رضایت از محیط کار و ارتباط خوب دو سویه، او نیز با صبر و حوصله بیشتری با سالمند شما برخورد می کند.
اگر برای استخدام پرستار سالمند نیاز به مشاوره دارید کارشناسان و مشاوران مجرب مرکز پرستاری ارسطو آماده پاسخگویی و خدمات رسانی به شما می باشند. 
پس همین حالا با شماره تلفن‌های زیر برای ارتباط مستقیم با مشاوران تماس بگیرید.

۲۲۵۲٣۵۲۰ ، ۷۷۲۶۱۶۲۸، ۷۷۲۶۱۶۷٣ ، ۷۷۲۵۸۶۵۷ ، ۰۹۳۳۵۱۶۴۵۶۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازگشت
واحد زخم بستر
واحد ارتباط با مشتری
واحد تجهیزات پزشکی
تماس مستقیم