ونتیلاتور خانگی چیست؟
24 جولای, 2019
نقش پرستار سالمند در مراقبت از سالمند مبتلا به آلزایمر
17 سپتامبر, 2019

استخدام پرستار سالمند در منزل

استخدام مراقب سالمند در منزل

در این مقاله در مورد استخدام پرستار سالمند در منزل صحبت خواهیم کرد. همان طور که می‌دانید بسیاری از افراد زمانی که به دوران پیری می‌رسند، ممکن است دچار بیماری‌ها و یا ناتوانایی‌های شوند و جهت ادامه‌ی زندگی نیاز داشته باشند که فردی در کنار آن‌ها بوده و به آن‌ها در فعالیت‌های روزانه‌شان کمک کند. بنابراین می‌توان گفت که سالمندان ممکن است نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای داشته باشند. برای آن که سالمندان عزیز بتوانند در این دوران از زندگی خود، فردی را به عنوان مراقب در کنار خود داشته باشند، می‌توانند فردی را به عنوان پرستار استخدام کنند.

البته باید بگوییم که استخدام پرستار سالمند در منزل باید با دقت بسیار زیادی انجام شود. فردی که می‌خواهد از یک سالمند مراقبت کند، باید یک سری اطلاعات و مهارت‌هایی داشته باشد تا از پس این کار بربیاید. به عنوان مثال بسیاری از سالمندان ممکن است دچار ناتوانی‌های شدید و یا بیماری‌های مزمنی شوند، بنابراین فردی که می‌خواهد مراقبت از این افراد را به عهده بگیرد، باید دانش و مهارت‌های لازم برای کمک به این افراد را داشته باشد.

امروزه بسیاری از افراد به دنبال پرستار سالمند هستند و روز به روز هم، درخواست برای خدمات پرستاری رو به افزایش است. ما در این مقاله قصد داریم نکاتی را در رابطه با استخدام پرستار سالمند در منزل جهت مراقبت از سالمند، خدمت شما عزیزان توضیح دهیم.

 

استخدام مراقب سالمند در منزل

استخدام مراقب سالمند در منزل

پرستاری از سالمند در منزل ، راه کاری است برای حفظ سلامتی سالمندتان در منزل ،که به وسیله ی یک پرستار آموزش دیده سالمند انجام میپذیرد و یکی از پیچیده ترین کارهای محسوس و سختی که یک فرد میتواند تجربه کند، مراقبت از والدین سالمند است.

درباره راه کار هایی ارائه میدهیم که میتواند به طور قابل توجه ای در حین مراقبت از سالمند مفید واقع شود.
اگراین موضوع را بپذیریم که دیگر شرایط مثل قبل نیست و تغییر کرده ، هنگامی که والدین و بزرگان خانواده به هر نحوی برای ادامه زندگی به فرزندان وابسته میشوند ، به طور کامل نحوه عملکرد زندگی برایشان عوض میشود.

استخدام پرستار سالمند در منزل

استخدام پرستار سالمند در منزل

برای حفظ و مراقبت سالمندتان میتوانید الگو متناسبی انتخاب و آماده کنید . باید شما در گذشت زمان آمادگی این موضوع را داشته باشید، که کارهای قبلی برای والدین خود که به حالت سالمندی درآمده اند دیگر نیاز نباشد.

یک سری روش های قدیمی در بعضی از شرایط ممکن است به کار نیاید ولی عاطفه ها و احساس قبل کارساز است و باید در کنار این موضوعات روش های جدیدتر و بروزتری را جایگزین برنامه های قبلی بکنید.

مراقبت از سالمند موضوعی است که باید قابل توجه خانواده قرار بگیرد و همواره در تلاش بهتر کردن آن باشند ، پرستار سالمند باید به عنوان یک دوست همراه و همگام در هر شرایط باشد به طوری که همه سالمندان نیازمند آن هستند ،

این موضوع را می دانیم که در زمان کهولت، سن و سال فرد بیشتر نمایان میشود ، بنابراین باید در اتخاذ تصمیمی بهتر سرعت ببخشیم و انتخاب کنیم که چه محیطی و چه شرایطی برای سالمند خود نیاز است و آن را فراهم کنیم .

شرایطی که به صورت روزمره در زندگی با آن برخورد میکنیم و با آن ها در ارتباط هستیم، یک سری بیماری های دوره ای و زود گذر است که نیازمند مراقبت های تخصصی است و اگر در زمان مخصوص بیماری، به مرتفع کردن و درمان آن نپردازیم، دچار بیماری های طولانی تر میشویم و بعد از اتفاق افتادن، دوره نقاهت طولانی مدت ( مخصوصا برای سالمند در زمان کهولت سن ) ما نیازمند پرستار سالمند و یا پرستار بیمار در منزل میشویم ، در هر گونه از شرایط به تنهایی خانواده نمیتوانند کمک به درمان بیماری سالمند در منزل کنند، بایداز مسئله هزینه پرستاری از سالمند در منزل چشم پوشی کنیم و آن را یک نیاز واقعی تلقی کنیم به دلیل اینکه پرستار سالمند در منزل میتواند کمکی بسزا در روند نقاهت بیماری سالمند داشته باشد.

استخدام پرستار سالمند در منزل

استخدام پرستار سالمند در منزل

پرستار سالمند به خوبی میداند که در هر شرایطی سالمند به چه چیزهایی نیاز دارد و حتی برای حفظ هیجان و فراهم کردن محیط آرام و مناسب که از وظایف پرستار سالمند در منزل است ،چگونه رفتار کند.

در این قسمت به نحوه رفتار و چگونگی برخورد پرستار استخدام شده در منزل می پردازیم و تمامی شرایط رفاهی که پرستار سالمند میتواند ایجاد کند را به طور خلاصه توضیح میدهیم.

شاید در این روز هایی که همگی افراد خانواده مشغول کار هستند فرصت و وقت نگه داری سالمند در منزل را نداشته باشند، در قدیم اکثر خانوار ها به همدیگر نزدیکتر بودند و مانند امروز اصلا نیازی به پرستار سالمند در منزلشان نداشتند. و کمتر خانواده ای پیدا میشد که به پرستار سالمند نیاز داشته باشد، در قسمت استخدام پرستار باید فردی را انتخاب کنید که تمامی اطلاعات و فن ارتباط با سالمند را به خوبی بلد باشد، شاید بتوانیم افراد سالمند و سالخورده خود را در منزلمان نگهداری کنیم ولی فقط میتوانیم نیازهای عاطفی آنها را مرتفع کنیم و از سایر نیاز های فرد سالمند در منزل جا بمانیم.

استخدام پرستار سالمند در منزل

استخدام پرستار سالمند در منزل

استخدام پرستار سالمند در منزل

همان طور که در بخش قبلی هم اشاره کردیم، امروزه بسیاری از افراد به دنبال پرستاری هستند که بتواند خدمات بسیار خوبی را به سالمند آنان ارائه دهد. به دلیل آن که افراد قصد دارند این پرستاران در محیط منزل از سالمند آن‌ها مراقبت کند، به دنبال پرستاری هستند که به او اطمینان کامل داشته و یا به بیان دیگر مطمئن باشند که توانایی انجام این کار را دارد.

ما در این مقاله قصد داریم جهت کمک به شما عزیزان، بگوییم که در چه مواقعی نیاز به استخدام پرستار سالمند در منزل دارید:

 • بسیاری از خانواده ترجیح می‌دهند که سالمندشان پس از عمل‌هایی همچون جراحی که معمولا پس از آن نیاز به فیزیوتراپی، کار درمانی و … است، به جای آن که سالمندشان را مرتب این طرف و آن طرف ببرند، از فردی به عنوان پرستار جهت انجام این خدمات استفاده کنند.
 • همچنین ممکن است فرد نیاز به پرستاری داشته باشد که بتواند در منزل خدمات ویژه‌ی پرستاری را ارائه دهد و از وسایل پزشکی برای کمک به سالمند استفاده کند.
 • سالمندانی که در طول روز بیش‌تر تنها هستند و یا دچار آلزایمر می‌شوند، بهتر است که برای جلوگیری از خطرات دیگر برای آن‌ها، از پرستاری در منزل جهت مراقبت از سالمند استفاده کنند.
 • همچنین سالمندانی که در حرکت ناتوان هستند، بهتر است که فردی را برای مراقبت کردن از آن‌ها در کنارشان باشد.
 • علاوه بر تمامی موارد بالا، استخدام پرستار سالمند در منزل، می‌تواند به تجدید قوای اعضای خانواده کمک کند و در وقت و هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی نماید.

بنابراین دقت داشته باشید که اگر یکی از موارد بالا، شامل حال سالمند شما می‌شد، در صورت داشتن شرایط لازم به سراغ استخدام پرستار جهت مراقبت از سالمند خود در منزل بروید.

پرستار سالمندان باید چه ویژگی هایی داشته باشند

در بخش قبلی توضیح دادیم که در چه مواقعی نیاز است که در منزل، پرستاری را برای مراقبت از سالمند خود استخدام کنید. حال اگر بخواهید پرستاری را استخدام کنید، باید بدانید که آیا ویژگی‌های پرستار مورد نیاز شما را دارد یا خیر. در این بخش از مقاله به طور کلی توضیح خواهیم داد که در هنگام استخدام پرستار سالمند در منزل باید به چه ویژگی‌هایی در فرد توجه کرد.

 • سن پرستار برای مراقبت از سالمند مناسب باشد.
 • دارای سابقه‌ی کاری در زمینه‌ی مراقبت از سالمند باشد.
 • به اموری همچون آشپزی و منزل، وارد باشد.
 • باشخصیت، دلسوز، مؤدب و صبور باشد.
 • در مورد انواع داروها، شناخت کافی داشته باشد.
 • دارای تحصیلات باشد و به کار خود تعهد داشته باشد.
 • به کار خود علاقه‌مند باشد و سالمند در کنار او احساس راحتی داشته باشد.
 • دوره‌های لازم استخدام پرستار سالمند در منزل را گذرانده باشد و مدرک آن را دریافت کرده باشد.
 • در زمان حضور در منزل سالمند پرانرژی باشد و با افراد حاضر در منزل به خصوص سالمند، خوش برخورد باشد.
 • به هیچ گونه مواد مخدری حتی سیگار، اعتیاد نداشته باشد.
 • از نظر روحی و جسمی مشکلی نداشته باشد.

در واقع باید بگوییم که اگر فردی قصد داشته باشد به عنوان پرستار سالمند، استخدام شود، باید ویژگی‌های بالا را داشته باشد. مراقبت از سالمند کار راحتی نیست و فرد باید توانایی، مهارت و صبر خود را بالا ببرد، تا بتواند بهترین عملکرد را از خود نشان دهد. همچنین لازم است بدانید که استخدام پرستار سالمند در منزل، مزیت‌های بسیار زیادی دارد که در بخش بعدی در رابطه با این مزیت‌ها صحبت خواهیم کرد.

استخدام مراقب سالمند در منزل

استخدام مراقب سالمند در منزل

با گذشت زمان و مشغله کاری زیاد، این امکان از ما گرفته شده است و ما نیازمند استخدام شخصی، به عنوان مراقب سالمند خودمان هستیم. شاید زمان بسیار زیادی را صرف جستجوی بهترین آنها بنمائیم از افراد خانواده کمک بگیریم و یا آژانس های پرستاری را خطاب قرار دهیم، اما باید توجه داشته باشیم که نیاز اصلی سالمند ما چه می باشد، آیا فقط به یک مراقب و یا بهیار و کمک بهیار و یا یک پرستار آکادمیک نیاز دارد ؟ آیا شخص مورد نظر از فیلتر های اساسی پایش شخصیتی گذر کرده است و صلاحیت ورود به منزل ما را دارد ؟ آیا آژانس پرستاری دارای مجوزهای قانونی از مراکز ذی صلاح است . ما در خدمات پرستاری ارسطو به شما کمک می نمائیم پرستار سالمند خودتان را آنگونه که می خواهید استخدام نمائید.

شرح خدمات واقعی، درارتباط با استخدام پرستار سالمند در اینجا به صورت مختصر توضیح داده خواهد شد. شما می توانید با جستجو در مقالات قسمت بالای همین صفحه، به اطلاعات بیشتری پیرامون این مطلب ،دست پیدا نمائید ، اما اگر ما سعی نمائیم که پرستار سالمند را از مراکز دارای صلاحیت در این زمینه استخدام کنیم. قطعا شانس بیشتری در موفقیت در انجام این کار خواهیم داشت. به طوری که شما می توانید با استفاده از تجهیزات جانبی مراقبت از سالمند او را مورد پایش همیشگی قرار دهید.

از طرفی همه ما می دانیم ،سالمند نیازمند ارتباط های کلامی ،جهت داشتن روح و روان سالمتری است .به طوری که با کهولت سن سالمند رو به افول می رود و از تمامی جهت مورد ضعف قرار خواهد گرفت، این بدان معنی است که پرستار سالمند می بایستی از جنبه های روحی و روانی فرد سالخورده با اطلاع باشد و بتواند در موقعیت های حساس اقدامات موثری را انجام دهد.
بعضی از مواقع فرد سالمند در بستر بیماری قرار میگیرد و نیاز دارد، یک سری درمان ها و برنامه ریزی های مخصوص انجام بگیرد. به طوری که این مراقبت و نگه داری، باید زیر نظر یک پزشک مرتبط و معالج قرار بگیرد و همچنین باید به گونه ای باشد که سالمند را در محیطی شاد و منعطف قرار دهد.

 

مزیت های استخدام پرستار جهت مراقبت از سالمند در منزل

در بخش قبلی مقاله در مورد خصوصیات یک مراقب سالمند، توضیحاتی را خدمت شما عزیزان ارائه دادیم. همان طور که گفتیم امروزه درخواست برای استخدام پرستار سالمند در منزل زیاد شده است و این می‌تواند به دلیل مشغله‌های اعضای خانواده‌ها باشد که نسبت به قدیم، افزایش یافته است. بنابراین بسیاری از خانواده‌ها تصمیم می‌گیرند که جهت مراقبت از سالمند خود، فردی را استخدام کنند. لازم است بگوییم که مراقبت از سالمند سختی‌های بسیار زیادی دارد و استخدام مراقب سالمند، می‌تواند برای خانواده‌ها، کمک بسیار بزرگی باشد. ما به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم از خدمات پرستاری ارسطو استفاده کنید. مزیت‌های استخدام پرستار سالمند در منزل از آن عبارت‌اند از:

 • ارائه‌ی خدماتی باکیفیت عالی با وجود پرستاران که جهت مراقبت از سالمندان، آموزش‌های ویژه‌ای دیده‌اند.
 • ایجاد فضای راحت و امن برای سالمند و در دسترس بودن خدماتی که سالمند به آن‌ها احتیاج دارد.
 • برخور عالی و سازگار بودن با سالمند و دیگر اعضای خانواده
 • افزایش شادی و سلامتی در سالمند به دلیل حضور وی در خانه و رفت و آمد راحت دیگر اعضای خانواده
 • کاهش استرس سالمندان و افزایش طول عمر آنان
 • کمک به سالمند جهت انجام فعالیت‌های روزانه

همان طور که در موارد بالا توضیح دادیم، استخدام پرستار سالمند در منزل، می‌تواند برای خانواده‌ها کمک بسیار بزرگی باشد. بنابراین اگر نیاز به مراقب سالمند دارید، هر چه سریع‌تر اقدام کنید و به سالمند خود کمک کنید زندگی آسان‌تری و شاد‌تری را داشته باشد.

استخدام مراقب سالمند در منزل

استخدام مراقب سالمند در منزل

 

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با استخدام پرستار سالمند در منزل صحبت کردیم و دانستید که وجود پرستاری با توانایی و مهارت‌های لازم جهت انجام این کار، می‌تواند تا چه اندازه به افراد خانواده کمک کند. در ابتدای مقاله توضیح دادیم که چه زمانی نیاز است که از یک مراقب سالمند کمک بگیرید و به سالمند خود کمک کنید، محیط بهتری برای زندگی داشته باشد. البته همان طور که در بخش‌ دوم از مقاله هم توضیح دادیم، باید در هنگام استخدام مراقب سالمند، دقت لازم را داشته باشید و فردی را انتخاب کنید که ویژگی‌های لازم جهت مراقبت از سالمند شما را داشته باشد. در بخش دوم مقاله توضیح دادیم، زمانی که می‌خواهید پرستاری را جهت مراقبت از سالمند خود استخدام کنید، باید به چه خصوصیاتی در او توجه کنید.

همچنین توضیح دادیم که مراقبت از سالمند کار آسانی نیست و اگر پرستاری مطمئن را استخدام کنید، می‌توانید کمی از دغدغه‌های خود جهت مراقبت از سالمندتان را کم کنید. به این منظور در بخش آخر مقاله توضیح دادیم که استخدام پرستار سالمند در منزل، می‌تواند چه مزیت‌هایی را برای سالمند و اعضای خانواده‌ی او در پی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازگشت
واحد زخم بستر
واحد ارتباط با مشتری
واحد تجهیزات پزشکی
تماس مستقیم